Kindral Brady'le annetati kaitseministeeriumi teeneterist

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

USA Euroopa õhuväejuhatuse ülem kindral Roger A. Brady.

FOTO: SCANPIX

Kaitseminister Jaak Aaviksoo annetas täna USA Euroopa õhuväejuhatuse ülemale kindral Roger A. Brady’le kaitseministeeriumi II klassi teeneteristi.

Kaitseminister Aaviksoo sõnul on kindral Brady’l suured teened 2008. aastast Balti riikide õhuruumis toimuvate regulaarsete õhuturbeõppuste käivitamisel. «Need õppused on otseselt parandanud NATO nähtavust Balti riikides ning seega tugevdanud meie ühist julgeolekut,» ütles kaitseminister.

Kindral Brady tänas kaitseministrit talle osutatud au eest ning tunnustas Eesti kaitseväelasi ja ametnikke tulemusliku ja meeldiva koostöö eest, teatas kaitseministeerium.

Kindral Brady külastab Eestit 7. kuni 11. juunini Tallinnas läbiviidava rahvusvahelise õhujõudude seminari Unified Engagement raames. Käesolev Eestis toimuv seminar on Unified Engagament sarjas neljas partnerluse ehitamise sündmus, mis korraldatakse USA õhujõudude Euroopa kontingendi (USAFE) ja valitud võõrustajariigi õhujõudude koostöös. Lisaks korraldajatele USAst ja Eestist osalevad seminaril Taani, Soome, Läti, Leedu, Poola ja Rootsi õhujõudude delegatsioonid.

Tagasi üles