K, 6.12.2023

Padar ei anna homme koos uue valitsusega ametivannet

Karin Kangro
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ivari Padar
Ivari Padar Foto: Elmo Riig / Sakala

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) kuuluv tulevane põllumajandusminister Ivari Padar ei anna homme koos teiste uue valitsuse ministritega ametivannet, vaid astub ametisse alles 7. aprillil.

Padar ütles Postimehele, et ei saa otsekohe Euroopa Parlamendist ära tulla. «Mul on mõned asjad, mille pean häda pärast seal ära lõpetama. Seda saan järgmise nädala jooksul teha,» ütles ta ning kinnitas, et on informeerinud sellest ka presidenti.

Padar lisas, et Euroopa Parlamendis hakkab teda seejärel suure tõenäosusega asendama praegu Balti Filmi- ja Meediakooli direktorina töötav ning europarlamendi eelmisesse koosseisu kuulunud Katrin Saks.

Reformierakonna ja SDE valitsuse ülejäänud ministrid suunduvad Kadriorgu homme ennelõunal, mil president Toomas Hendrik Ilves nimetab nad ametisse.

Reformierakonnast kuuluvad tulevasse valitsusse peaminister Taavi Rõivas, keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus, kultuuriminister Urve Tiidus, rahandusminister Jürgen Ligi, siseminister Hanno Pevkur, tervise- ja tööminister Urmas Kruuse, väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling ning välisminister Urmas Paet.

SDEst saab haridus- ja teadusministriks Jevgeni Ossinovski, justiitsministriks Andres Anvelt, kaitseministriks Sven Mikser, majandus- ja kommunikatsiooniministriks Urve Palo, põllumajandusministriks Ivari Padar ja sotsiaalministriks Helmen Kütt. Valitsuse seaduse muutmise järel saab Palost majandus- ja taristuminister ning Kütist sotsiaalhoolekandeminister.

Uus valitsus astub ametisse homme pärastlõunal vande andmisega riigikogu ees. Seejärel vabastab president ametist eelmise, peaminister Andrus Ansipi juhitud Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu valitsuse.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles