Täna Postimehes: PPA peadirektor Elmar Vaher sai kopsaka palgalisa

Konverentsi avab PPA peadirektor Elmar Vaher.

FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Politsei-ja Piirivalveametis ei peeta heaks tavaks juhtidele tulemustasu ja preemia maksmist, ent uus peadirektor Elmar Vaher sai teiste riigiametite peadirektoritega võrreldes kõrgeima palgatõusu ja tulemustasu.

PPA peadirektor Vaher sai möödunud aasta lõpus 3900-eurose ehk ühe kuupalga väärtuses tulemustasu. Tema palk tõusis aasta alguses 400 eurot.

Palgatõusu ja tulemustasu määras endine siseminister Ken-Marti Vaher, kes pärast mullust skandaalset PPA peadirektori konkurssi Vaheri ametisse määras.

Endine siseminister sõnas, et uus PPA peadirektor on teinud muudatusi, mille võrra hoitakse sadu kordi rohkem maksumaksja raha kokku võrreldes preemiaks makstud kuupalgaga. «Kohe ametisse asumise järel haaras ta härjal sarvist ja lõi tippjuhina märgatavat lisaväärtust, mis oli eraldi tunnustamist väärt,» lisas eksminister.

Vaher täpsustas, et möödunud aastal pani uus peadirektor kiirelt PPA-le kokku uue juhtkonna, seadis oma meeskonnale selged sihid ja nõudmised, algatas tööprotsesside muutmise ja optimeerimise nii piirivalve, kriminaalpolitsei kui korrakaitse valdkondades. Pärast uue PPA peadirektori ametisse asumist on välja vahetunud mitmed osakonnajuhid ja koondatud kümneid töötajat.

Pikemalt loe reedesest Postimehest või Postimees Plussist!

Tagasi üles