Skip to footer
Päevatoimetaja:
Marek Kuul
Saada vihje

Kodanikud, kas te ikka teate, milline on teie elu- või kontoriruumide tegelik õhuniiskus?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hüdromeeter

Ikka ja jälle kostab kuskilt hirmutavat reklaami – ära lase oma maja muutuda käsnaks ... Raske on uskuda selle hoiatuse tõele vastavust, sest pakutav toode imab endasse niiskust vähem, kui üks inimene õhku välja hingab. Üldjuhul on siseruumides talvel ja kevadel eriti kuiv õhk, jäädes vaid 10 ja 20 protsendi vahele. Suvel ja sügisel vaevleme aga liigniiskuse käes, mis võib tõusta üle 80 protsendi.

Täpse õhuniiskuse mõõtmiseks kodustes tingimuses pole vaja muud, kui soetada Šveitsi firma Stadler Formi hügromeeter Selina. Eriti täpse hügromeetri puhul võib näit erineda tegelikkusest +/–3 protsenti. Tavalised ja mehaanilised hügromeetrid võivad eksida kuni +/–20 protsenti. Seega tasub soetada endale täpne hügromeeter, millega saad aasta ringi infot oma eluaseme niiskustaseme kohta.

Talvise ja kevadise eriti kuiva perioodi saate üle elada Stadler Formi õhupesuritega ROBERT ja TOM. Õhupesur on seade, mis niisutab ja samal ajal puhastab õhku, seda seadet võite aasta läbi kasutada. Ideaalselt sobivad õhupesurid päikese poole avatud büroo ja elamispinna puhul, kus õhuniiskus jääb ka suvisel perioodil suhteliselt madalaks.

NB! Soovitatav on seade ka jahutusseadmete kasutajatele.

Kui teid vaevab liigne niiskus siseruumides, tuleks soetada korralik õhukuivati. Šveitsi firma Stadler Formi õhukuivatid ALBERT ja ALBERT LITTLE on ligemale 100 kuni 200 korda tõhusamad kui tablettidega niiskuse imaja. Tegemist on esmaklassiliste õhukuivatitega, mis on vaiksed ja eriti säästlikud, energiaklassiga A++. Elektritarbimisele tuleks tähelepanu pöörata eriti sel juhul, kui õhukuivatit kasutatakse suures ruumis.

Stadler Formi õhukuivati sobib hästi soklikorruse ruumide õhuniiskuse kontrolli all hoidmiseks, kontoriruumidesse, mis on sokli- ja keldrikorrusel või liigniiskuse eemaldamiseks sissepääsudes ja niisketes ruumides.

Kindlasti sobib õhukuivati kõige paremini restil oleva pesu kuivatamiseks, mis kütteperioodi-välisel ajal ei kipu kuidagi kuivama.

Pesu kuivatamine on hea näide, miks üldse õhukuivatit vaja läheb. Kuivatuskapp kulutab rohkelt elektrit, ligemale 6-7 korda rohkem kui kuivati. Pesu on lihtsam restile asetada ning rõdu puudumise korral on see asendamatu masin kodus või korteris. Peamine on see, et pestud pesu ei haiseks hallitusseente järele, mis tekivad pikaajalisest kuivamisest. Pidage meeles – puhas, aga ebameeldiva lõhnaga pesu on ohtlik tervisele, sest needsamad seened võivad tekitada hingamisteedes ja kopsudes tõsiseid tervisekahjustusi kuni astmani välja.

NB! Siseruumide õhuniiskus ei tohiks talvel langeda alla 30 protsendi ning suvel tuleks niiskuskahjustuste vältimiseks hoida õhuniiskus alla 70 protsendi.

Õhukuivati kasutusperiood algab üldiselt suve saabudes ja kestab hilissügiseni ning pesu kuivatamiseks kasutatakse seda aasta ringi.

Hügromeetrid ja õhupesurid leiate meie kodulehelt www.airvitamin.ee/ohuniisutid

Õhukuivateid saate vaadata meie kodulehel www.airvitamin.ee/ohukuivatid

Internetist tellides on kauba saatmine Eesti piires tasuta.

Tagasi üles