Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Moodne tehnoloogia saabub kööki – sensoritega varustatud pliit ei lase õhtusöögil põhja kõrbeda Modernne tehnoloogia muudab meie igapäevase elu harjumusi nii ostmisel, toodete ja teenuste eest tasumisel kui ka takso kutsumisel ja toidu tellimisel. See imbub vähehaaval ka sellisesse pealtnäha läbi aegade muutumatusse ruumi nagu köök. Näiteks tänapäevastel pliidiplaatidel on nii palju lisafunktsioone, et kui asetame supipoti või hautisega panni pliidile, võime südamerahus lemmikseriaali vaatama minna – nüüd ei ole enam vaja karta, et supp keeb üle ja prae servad või pannkoogid tõmbuvad pannil mustaks. Mitmesuguste sensoritega varustatud kodutehnika võimaldab süüa valmistades veel muudki olulist teha, mitte ainult potte valvata. Uurisime kodutehnika tootja Electroluxi koolitusjuhilt Margus Sootsilt, kuidas tänapäevased köögiseadmed veel elu ja toiduvalmistamist lihtsustada võivad.
Millisest e-poest on turvaline osta? E-poodidest ostlemine ei ole mitte ainult turvalisuse, vaid ka mugavuse, kiiruse ja paindlikkuse küsimus. Ostu saab sooritada ükskõik kus ja kellaajast hoolimata, vaja on vaid arvutit või nutitelefoni. Lisaks võimalus diivanilt tõusmata mõne tunni jooksul sadu poode „läbi käia“. Kõike seda kinnitab ka statistika: e-ostlemine kasvab iga kuuga mitmekümneid protsente ja juba pea 90 protsenti eestlastest e-ostleb. Kuidas aga veenduda, et valitud veebipood on turvaline?
Peter usaldas oma sisetunnet ja saatis lolli jutuga metsavahendajad koheselt kukele Kui suurest summast käib jutt, kui teemaks tuleb õiglane hind? Ka Timberit kajastavates lugudes tuleb see pea iga kord jutuks ning tundub, et tegemist on mõnusa sõnapaariga, mis mõjub turvaliselt ja paneb inimest otsust langetama ühe või teise ettevõtte kasuks, kui kavas on müüa oma metsa raieõigust või -kinnistut. Kuidas jõuda ettevõtteni, kes on tõesti Sinu metsa eest valmis tasuma väärilist ja õiglast hinda ning kuidas tunda ära need, kes vaid tühja lubavad?
Metsakinnistu väärtus kerkis juba ühe Timberisse võetud kõne järel 18 000 eurolt 32 000 euroni „Paul helistas mulle sel suvel ja uuris, et ligikaudu mis hinnaga praegu metsamaad müüakse. Sellest kõnest hargnes välja tõsiasi, et ta oli samal päeval müünud raieõiguse ühele metsafirmale ning see sama firma soovis osta ka Paulile kuuluvat kahte metsakinnistut. Nende kahe kinnistu eest pakuti mehele 18 000€. Lubasin asja üle vaadata ja võtsin selle õnneks kohe ette. Endalegi üllatuseks pidin talle väga kiiresti tagasi helistama, et öelda, et ta jumala eest sellise hinnaga oma metsamaad käest ära ei annaks, sest metsa väärtuseks kalkuleerisin vähemalt 32 000€. Omanik oli hämmingus,” meenutab ASi Timber metsaspetsialist Helen Savi, kes nendib, et sarnaseid kõnesid on ta saanud läbi aastate mitmeid.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Toimiv ventilatsioonisüsteem on asendamatu igas kortermajas Ventilatsiooniprobleemid on mureks paljudes kortermajades, kus akendele tekib öö jooksul kondensvesi ning laenurkades võib kohata õhuringluse puudumisest tekkinud hallitusplekke. Ja mõelge, kuidas selline niiske ja puhastamata õhk mõjub inimeste tervisele? Kuidas nendest probleemidest kõige arukamalt vabaneda, selgitab kortermajadele erinevaid ventilatsiooniteenuseid pakkuva Aero Grupp OÜ tegevjuht Tõnis Lipp.
Euroopa Liidu miljardid ja Eesti totaalne muutumine Euroopa Liit on alates 2004. aastast investeerinud Eestisse ligi 7,5 miljardit eurot. See on kümnekohaline arv, mida on väga keeruline ette kujutada. Septembri lõpu seisuga oli täpsem summa 7 434 335 297,82 eurot. Ilma nende investeeringuteta näeks Eesti täna hoopis teistsugune välja. Loetelu, mida selle raha eest on tehtud, kasvaks nii pikas, et seda ei jõuaks keegi lugeda. Kokku on 2021. aasta septembri lõpu seisuga toetatud 37 757 projekti.
OTSE ⟩ Vaata Tuleviku elukeskkonna visioonipäeva otseülekannet! «Meie homsed lahendused on kellegi eilsed unistused ja visioonid, mille väljatöötamisel aitavad rakenduskõrgkoolid muuta kogu ühiskonna elu. Drooniteenused ja igaühe tervis, tootedisain ja ringmajandus, uued juhtimiskäsitlused ning julgeolek, seda kõike aina kasvavas digipöördes. Need on vaid mõned märksõnad rakenduskõrghariduse panusest tulevikuhüppel,» tutvustab RKRNi nõukogu esimees ja Eesti Lennuakadeemia rektor Koit Kaskel visioonipäeva ettekandeid.
Tagasi üles
Back