Otsuse kohaselt on Postimehe artiklites refereeritud üksnes kaitsepolitsei väiteid ja hinnanguid Savisaare käitumisele. «Et kaitsepolitsei ja vastuluure kirjeldab Edgar Savisaart Venemaa mõjuagendina ning nimetab ohuks riigi julgeolekule, hageja vaidlustanud ei ole. Samuti ei ole vaidlustatud väidet, mille kohaselt seisneb hageja julgeolekuoht vastuluure hinnangul just mõjuvõimuga kauplemises,» märkis kohus.
Muu hulgas märkis kohus, et Postimees lähtus heas usus sellest, mida kaitsepolitsei kui vastavate andmete avaldamiseks pädev riigiasutus oli avaldanud, ja seda kohtu hinnangul õigustatult. «Kohtu hinnangul oleks absurdne, kui ajakirjandust hakataks võtma vastutusele riigiasutuste poolt avaldatud informatsiooni eest,» seisis otsuses.
Kohus lisas, et selleks, et antud asja saaks rahuldada Savisaare kasuks, oleks tal tulnud esmalt vaidlustada kaitsepolitsei avaldatud info vaidluses kaitsepolitseiga ning alles seejärel oleks ta saanud võimaliku positiivse kohtuotsuse korral esitada hagi lehe vastu ebaõigete andmete ümberlükkamiseks.
Harju maakohus, kes otsustas jätta hagi rahuldamata, jättis ka menetluskulud Savisaare kanda. Otsusele võib esitada apellatsioonkaebuse 30 päeva jooksul.
Kohtus Postimeest ja Tuuli Kochi esindanud advokaadibüroo Concordia advokaatide Helen Hääle ja Liis Tedderi sõnul on otsus ajakirjanduse jaoks oluline eelkõige seetõttu, et kohus on andnud selge juhise, et ajakirjandus ei pea võtma vastutust ega kontrollima riigiasutuste poolt avaldatud informatsiooni tõelevastavust.
«Kaitsepolitsei on kahtlemata pädev andma hinnanguid riigi sisejulgeolekut puudutavates küsimustes ning ajakirjanikul ja ajakirjandusväljaandel puudub alus kahelda kaitsepolitseiameti kui organisatsiooni poolt avaldatud väidete usaldusväärsuses ning hinnangute kohasuses,» ütlesid nad.
Juriidilises plaanis on otsus advokaatide sõnul märkimisväärne aga eelkõige seetõttu, et kohtusse minnes tuleb esitada nõue õige isiku vastu. «Millegipärast Savisaar kaitsepolitsei poolt tuvastatud asjaolusid hageda ei soovinud,» lisasid Hääl ja Tedder.