Urmas Vadi: Juhan Liiv ajas mind taga

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Urmas Vadi
Urmas Vadi Foto: Erakogu

On vist nii, et kui pikka aega mingi mõtte või teemaga tegeleda, siis ühel hetkel hakkab tunduma, et kõik sinu ümber on sellest mõttest kantud. Umbes nii, et lased enda maja katuse ära vahetada, siis käid igast majast mööda ja vahid katuseid. Või siis veelgi enam: sa hakkad ise mingeid nähtusi oma mõtetega esile kutsuma.

Eelmisel nädalal oli üks üsna veider päev. Olin pikemat aega lugenud Tuglase monograafiat Juhan Liivist, mälestusi Liivist, Liivi kirju Liisa Goldingule, Liivi luulet. Tundsin korraga, et mu pea on paks, läksin välja. Läksin ühte plekitöökotta, mis tundub üsna ebaliivilik koht. Või kui Liivilt sõnu laenata, võiks öelda, et ilus ta ei ole.

Liiv pidas silmas muidugi Eestimaad, mina mõtlen seda töökoja platsi. Mis on alati natuke õlised, alati natuke auklikud, tolmused. Ja selle töökoja ukse kõrval on ennast asfaldist välja ajanud kasepuu. Aga see kasepuu oli imelik, ta tüvi oli ikka selline tümakas, nii paarikümne sentimeetri jämedune. Kuid puu kõrgus oli alla kahe meetri, ka oksad olid väga lühikeseks saetud. Ühesõnaga, keegi oli igal kevadel seda kasepuud kenasti kärpinud. Ja selle tulemusena olid sel kasel neli korda suuremad lehed!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles