Mupo on mures Priisle piirkonna pärast

Pühapäeva õhtul leidis mupo patrull Priisel asumist ärandatud auto.

FOTO: Mupo

Munitsipaalpolitsei ameti patrulliosakonna vaneminspektor Aleksandr Kuke sõnul on Priisle piirkond Lasnamäel muutumas probleemseks.


«Pärast Priisle suur-risustuse likvideerimist oleme võtnud Priisle asumi kõrgendatud tähelepanu alla,» ütles Kukk. «Oleme tähelepanelikelt linnakodanikelt saanud teateid ja fotomaterjali, kus prügi tee äärde või metsatukka ladustatakse. On täiesti uskumatu, et risustatakse Pirita jõeoru maastikukaitseala ja sellega külgnevaid territooriume. Alles hiljuti saime tänu tublile teavitajale kätte autojuhi, kes sõiduki Laagna teel keset tihedat liiklust kinni pidas ja vanad rehvid ning kilekotid olmeprügiga rahulikult teepervele tõstis. Tänaseks on süüdlast selle teo eest ka trahvitud.»

«Autojuhid on muutunud ettevaatlikumaks ja kavalamaks – prügist ebaseaduslikul teel vabanemisel kaetakse või varjatakse auto registrinumber, mis teeb pealtnägijal süüdlasest teatamise raskeks,» lisas ta.

Kuke juhitav meeskond tegi eile hilisõhtul järjekordselt oma tavapärast kontrollsõitu Priisle piirkonnas kui kell 1.17 avastati Priisle tee lähedasel põllul kraavis avariitunnustega sõiduauto, mille klaasid olid purustatud, autol ees süütevõti ning sees mängis raadio. Patrull kutsus pärast olukorra fikseerimist kohale riigipolitsei.

«See, et sattusime oma heakorravaatluse käigus ilmselt ärandatud sõidukile oli puhas juhus. Kutsume kõiki linlasi, ja eriti lasnamäelasi, kes juhtuvad linna keskkonna ja looduse prügistamisjuhtumeid pealt nägema, neist teada andma mupo infotelefonil 14410,» lausus Kukk.
 

Tagasi üles