Juunis sai liiklusõnnetustes viga 18 jalgratturit

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jalgrattur sõiduteel
Jalgrattur sõiduteel Foto: Margus Ansu

Juunikuus sai liiklusõnnetustes viga 18 jalgratturit, õnnetused põhjustas enamasti eesõigusega liiklejale tee andmata jätmine.

Kõige levinuma veana ei andnud autojuhid või kaherattalised pööret sooritades eesõigusega liiklejale teed, teatas politsei. Samuti oli mitmeid juhtumeid, kus autolt sai löögi ülekäigurajal sõitnud rattur.

Lastega juhtunud õnnetuste põhjused olid enamasti ootamatu autoteele sõitmine ülekäigurajal või kõnniteelt.

Õnnetusi juhtus juunis nii jalgratturite kui ka mootorsõidukijuhtide süül. Hoolimata sellest, kas liikluseeskirja rikkus autojuht või jalgrattur, said vigastada kergliiklejad.

Riho Tänak politsei- ja piirivalveametist ütleb, et selliste õnnetuste ära hoidmisel on kõige olulisem teistega arvestamine. Ta tuletas meelde, et jalgrattur peab enne iga suunamuutust veenduma, et pööre on ohutu. Autojuhtidele ja teistele liiklejatele tuleb plaanitavast manöövrist käega märku anda.

Ka autojuht peab enne manöövri alustamist veenduma, et ta ei takista teisi liiklejaid ning kontrollima, ega läheduses pole mõnd kaherattalist. «Ratturit märgates peab autojuht jätma endale piisavalt ruumi ning reageerimisaega, et ka jalgratturi ootamatu liigutuse korral saaks õnnetuse ära hoida,» ütles Tänak.

Tänaku sõnul on hea rattaliikluskultuuri kujunemisel määrava tähtsusega eeskuju, mida jalgratturid ise annavad.

«Kui on olemas kriitiline mass tublisid inimesi, kes peavad kinni liikluseeskirjast, võtavad kiiremini liikujat märgates paremasse teeserva ning seisavad kiivrit kandes ise hea oma turvalisuse eest, siis muutub see normiks ka nende seas, kes alles alustavad jalgrattaga sõitmist,» rääkis ta.

Turvalisusele juhib tähelepanu ka reedel, 9. juulil algav rattaretk «Tahan sõita ohutult», mille käigus läbitakse jalgrattaga ligi 200 km Lääne-Virumaa, Jõgevamaa ja Tartumaa teid. Retke peatuskohtades antakse liiklusnõu ning saab kontrollida ratta tehnilist seisukorda.

Juunis juhtus jalgratturiga kõige rängem õnnetus 25. juunil Tallinna-Tartu maanteel Imavere vallas, kus 69-aastane meesterahvas sai löögi 34-aastase alkoholijoobes mehe juhitud sõiduautolt ning suri sündmuskohal. Aasta algusest on hukkunud kaks jalgratturit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles