P, 26.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aasta haridusteoks valiti Viimsi keskkooli teadmiskeskus

Helen Mihelson
Aasta haridusteoks valiti Viimsi keskkooli teadmiskeskus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Virumaa Teataja

Tartus, Vanemuise Kontserdimajas toimunud üleriigilisel Aasta Õpetaja auhinnagalal «Eestimaa õpib ja tänab» kuulutati Aasta haridusteoks Viimsi Keskkooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis.

Kokku kuulutati pidulikul galal välja 14 laureaati, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja.

Viimsi Keskkooli teadmiskeskus Collegium Eruditionis toob ministeeriumi teatel lastele sära silma ning paneb ka õpetajad ja lapsevanemad vaimustuma, sest aitab tuua teadust laste igapäevastesse toimetustesse. Õpilaste teadushuvi varajaseks ärgitamiseks on algklassidest alates loodud palju põnevaid ringe. Teadmiskeskuse näol on tegu on algatusega, mis on kõikidele koolidele eeskujuks.

Aasta lasteajaõpetajaks nimetati Tartu Lasteaed Kelluke õpetaja Julia Faizullova, kes on pühendanud ennast lastele  ja lasteaiale. Ta on entusiastlik lasteaiaõpetaja, kelle käe all kujunevad lastel õiged väärtushinnangud, vajalik vundament keeleõppeks ja tegus ellusuhtumine.

Aasta klassijuhataja on Rakvere Täiskasvanute Gümnaasiumi õpetaja Aare Veedla, kes on oma klasside jaoks olemas igal ajal ka väljaspool kooli. Ta on toeks paljudele noortele ning oskab märgata ja mõista õpilaste probleeme. Ta on suurepärane klassijuhataja hariduslike erivajadustega õpilastele.

Aasta klassiõpetajaks tituleeriti Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpetaja Kristi Rahn, kes kuulub vaieldamatult uuendusmeelsete klassiõpetajate hulka, kes on teinud palju infotehnoloogia kasutuselevõtuks algklasside õppetöös. Õpetaja juhendamisel kasutavad juba esimese klassi õpilased enamikes õppeainetes erinevaid arvutiprogramme. Ta on töötanud välja programmeerimise õppekavad algklassidele ning on tunnustatud infotehnoloogia valdkonna koolitaja.

Aasta põhikooliõpetaja on Tallinna 21. Kooli õpetaja Lydia Rahula, kes väärib tunnustust Eesti muusikahariduse arendamise, rahvuskultuuri ja traditsioonide alalhoidmise ning tutvustamise eest. Rahula on särasilmne ja innustunud õpetaja, keda imetlevad õpilased, lapsevanemad, kolleegid ning vilistlased.

Aasta gümnaasiumiõpetaja on Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpetaja Aare Ristikivi, kes on silmapaistev ühiskonnaõpetuse, ajaloo ja filosoofia õpetamise ideede genereerija ning arendaja. Ta on õpetaja, kes panustab palju õpilaste väärtushinnangute kujunemisse ning seab esile õppija huvid. Aare Ristikivi eestvõttel on Hugo Treffneri Gümnaasium võetud UNESCO maailmapärandi koolide ühendusse ning inimõigusi austavate koolide nimistusse.

Aasta kutseõppeasutuse õpetaja on Aino Mölder Luua Metsanduskoolist. Aino Mölder on kutsehariduse hing, tänu tema tööle on Eesti rikkam väärt metsameeste, maastikuehitajate ja loodusretkejuhtide poolest. Ta on nõudlik nii enese kui õppurite suhtes ning tema kõrge töökultuur on eeskujuks paljudele.

Aasta õppeasutuse juht on Tallinna Rahumäe Põhikooli direktor Matti Martinson, kes on ühtaegu haridusvaldkonna visionäär, tegus administraator ja õpetaja. Martinson on arendanud Rahumäe põhikoolist omanäolise kooli, kus on tugev vaimsus, püsiv õpetajaskond ning õpilasi toetav ja esteetiliselt kaunis õpikeskkond.

Aasta üldhariduse sõbraks nimetati MTÜ Tapa Gümnaasiumi Lapsevanemad, eesotsas  Merle Ružitsi ja Marika Taliga. Tegu on kodanikualgatusena ellu kutsutud lastevanemate ühendusega, kelle eestvedamisel avati Tapa Gümnaasiumis söögikoht, mis pakub kooliperele tervislikku toitu. Näiteks pakutakse umbes 80-le õpilasele tasuta hommikuputru, sealhulgas neile, kellel hommikusöök on olnud kodus kesine või sootuks olematu.

Aasta kutsehariduse sõbraks nimetati SA Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus, mis on kutseharidust väärtustav  organisatsioon, kus on õppuritele loodud parimad võimalused elukutse praktiseerimiseks. Keskus on suure pühendumusega aidanud  kaasa Haapsalu Kutsehariduskeskuses hooldustöötaja eriala avamisele  ja arendamisele.

Aasta õppuriteks kuulutati Katrina Lehis, Taavet Kalda ja Ottomar Ladva. Aasta õppurid on Eestit rahvusvahelistel õpilasvõistlustel edukalt esindanud. Katrina Lehis Läänemaa Ühisgümnaasiumist on juunioride maailmameister vehklemises, Taavet Kalda Gustav Adolfi Gümnaasiumist võitis 3 pronksmedalit ja 1 hõbemedali rahvusvahelistel füüsika- ja loodusteaduste olümpiaadidel ning Ottomar Ladva Läänemaa Ühisgümnaasiumist sai pronksmedali Euroopa noorte kiirmale võistlustel.

Aasta juhendajaks nimetati Mihkel Kree. Marseille’ ülikooli doktorantuuris füüsikat õppinud ja Saudi Araabias füüsikat õpetanud Mihkel Kree on juhendanud ka paljusid meie olümpiaadivõitjaid.

«Eestimaa õpib ja tänab» märkab ja tõstab esile üld- ja kutsehariduse valdkonnaga seotud inimeste tegevust ja väärt ettevõtmisi. Tunnustussüsteem on kahetasandiline: maakondlik ja üleriigiline. Tunnustusürituse eestvedajateks on haridus- ja teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Märksõnad
Tagasi üles