N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välisministeerium toetab Ukraina põgenikke abistavaid vabaühendusi 30 000 euroga

Toomas Randlo
, reporter
Välisministeerium toetab Ukraina põgenikke abistavaid vabaühendusi 30 000 euroga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukraina põgenikud
Ukraina põgenikud Foto: SCANPIX

Välisministeerium toetab kolme Eesti vabaühenduse kaudu kampaaniat «Ukraina heaks!», mille käigus kogutud raha kasutatakse Ukraina sisepõgenike varustamiseks ravimite, toidupakkide, talveriiete ja muu vajalikuga.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on Eesti vabaühenduste heategevuslik kampaania tänuväärt ettevõtmine. «Humanitaarolukord Ida-Ukrainas on murettekitav ning oma kodudest põgenenud inimesed vajavad mitmekülgset abi toimetulekuks. Valdava enamuse sisepõgenikest moodustavad naised, lapsed ja vanurid,» ütles välisminister.

«Peamised mured, millega ümberasustatud inimesed silmitsi seisavad, on sotsiaalteenustele juurdepääsu ja pikaajalise peavarju puudumine ning puudulik on ka arstiabi kättesaadavus. Lisaks seisavad paljud sisepõgenikud silmitsi saabuva külmaperioodiga,» lisas ta.

Välisministeerium soovib toetada kampaaniaga «Ukraina heaks!» seotud humanitaarabitegevusi Ukrainas kokku 30 000 euroga eraldades kõigile kolmele eelpoolnimetatud vabaühendusele 10 000 eurot. Kokku on välisministeerium sel aastal Ukrainat toetanud ligi miljoni euro eest.

Kampaaniat «Ukraina heaks!» korraldavad Eesti vabaühendused MTÜ Mondo, MTÜ Eesti Pagulasabi ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskus.

MTÜ Mondo kogus oktoobris ja novembris heategevusliku kampaania raames 4640 eurot. Abi suunatakse Luganski piirkonna elanike toidupakkidega varustamiseks ning Stšastja ja Popasna haiglatele ravimite soetamiseks.

MTÜ Eesti Pagulasabi kogus oktoobri ja novembri jooksul 4713 eurot. Kampaania käigus kogutud raha suunatakse Zaporizhzhia linnas ja oblastis viibivate kõige haavatavamate (naised, lapsed, vanurid) sisepõgenike olukorra leevendamiseks. Keskendutakse talvitumise ettevalmistamisele varustades abivajajaid talveperioodil vajalike riiete ja muu varustusega (tekid, voodipesu, hügieenitarbed, sh ka mähkmed). Lisaks varustatakse abivajajaid ka apteegikottidega. Abi jagamise esimene etapp viidi ellu novembri lõpus ning järgmine juba detsembri jooksul.

MTÜ Ukraina Kultuurikeskus on viimastel andmetel kampaania raames kogunud 6411 eurot, millega toetatakse Ida-Ukrainas vigastada saanud isikute ravi ning majanduslikult vähekindlustatud perekondasid, kes on kaotanud konfliktis oma lähedase. Paljud neist inimestest on kas madala või keskmise sissetulekuga ning pärit väiksematest Ukraina linnadest ja küladest, kus põhjalikum ravi ja rehabilitatsioon on ressursside ning meditsiinilise abi vähese kättesaadavuse tõttu väga keeruline. Lisaks on MTÜ Ukraina Kultuurikeskus algatanud nimetatud kampaania raames ka talveriiete kogumise talvitumise ettevalmistamiseks. Viimastel andmetel on annetustena kogutud 360 kuupmeetrit riideid.

Märksõnad
Tagasi üles