Purjus mees üritas Dubais eestlannat vägistada

Dubai politseiauto Lamborghini Aventador.

FOTO: SCANPIX

Araabia Ühendemiraatides Dubais astus pühapäeval kohtu ette Sierra Leonest pärit mees, kes tungis jaanuaris stjuardessina töötava eestlanna korterisse ja üritas teda vägistada.

Süüdistuse järgi jälitas alkoholijoobes töötu 27-aastane aafriklane 24. jaanuari varajastel hommikutundidel Dubais 26-aastast eestlannat tema elukohani. Pärast naise sisenemist koputas mees uksele ja kui eestlanna ukse avas, tungis ta korterisse, kirjutab Gulf News.

Mees tiris eestlanna magamistuppa, peksis teda jõhkralt ja rebis tal riided seljast. Naine osutas ründajale tugevat vastupanu ning purjus mehel ei õnnestunud teda vägistada. Politseil õnnestus kahtlusalune tabada.

Prokuratuur esitas mehele süüdistuse alkoholi tarvitamises, naise füüsilises ründamises, vägistamiskatses ning rahakoti varastamises.

Kohtualune end eile Dubais toimunud istungil süüdi ei tunnistanud. Samuti eitas ta enese purju joomist, väites, et ta ei tarvita alkoholi. Samas prokuröride sõnul mees tunnistas ülekuulamisel oma tegu. Politsei tuvastas mehe ka maja turvakaamerate salvestusest, samuti leiti naise korterist kohtualuse sõrmejäljed.

Eestlannast kannatanu rääkis kohtus, et märkas rünnaku päeval vahetult enne rünnakut elukohta saabudes süüdistavat seismas hoone lifti kõrval.

«Ma läksin üles. Kahtlustatav järgnes mulle ja koputas uksele. Kui ma avasin lükkas ta ukse jõuga lahti. Ta haaras must kinni ja lükkas mu magamistuppa. Ta võttis mu riidest lahti ja lükkas voodile. Kui ma karjusin kõvasti appi, siis ta tõukas ja peksis mind. Kuna mul õnnestus tema vägistamiskatsed tõrjuda, haaras ta mu rahakoti ja jooksis minema,» rääkis naine.

Kahtlusalusel on varem politseiga tegemist teha kolmel korral. Kohtuprotsess jätkub 8. aprillil süüaluse kaitsja kõnega.

Kuigi Araabia Ühendemiraadid on islamiriik, kehtib seal täiesti kuiv seadus vaid Sharjah emiraadis. Mujal riigis võib alkoholi hotellide baaridest ja ööklubidest osta, kuid purjuspäi ringi liikumine on karistatav.

Tagasi üles