Kuues CAF Urbos tramm jõudis Tallinna

FOTO: Jaanus Lensment

Esmaspäeva öösel vastu teisipäeva jõudis Tallinna järjekorras juba kuues uus CAF Urbos AXL tramm.

Kokku hakkab rekonstrueeritud 3. ja 4. trammiliini teenindama 20 uut moodsat trammi, millest 16 saabuvad järgemööda 2015. aastal ning viimased neli optsiooniga lisaks ostetud trammi jõuavad liinile 2016. aasta I kvartalis.

«Seega on kuus CAF Urbos trammi Tallinna saabunud ning kui need kõik lähiajal ka sõitjaid teenindama hakkavad, siis on 3. trammiliini vajadus täielikult kaetud,» ütles Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Enno Tamm.

Praegu teenindab 3. liinil sõitjaid kaks CAF Urbos trammi – Moonika ja Paula. Lähipäevil lisandub neile veel kolmaski uus tramm, mille seadistamine ja sõidukatsetused on läbitud. Kolmanda trammi nimeks pandi Anna, neljas on Liidia, viies Kadri ja kuues Tiina.

Tallinna 3. ja 4. trammiliini uuendamise projekti kogumaksumus on 91 miljonit eurot. Eesti Vabariigi ja Hispaania Kuningriigi vahel 2011. aastal sõlmitud lepinguga saastekvootide eest ostetavad trammid moodustavad sellest 53,4 miljonit eurot. Keskkonnaministeerium toetab Tallinna trammiliikluse kaasajastamist ja keskkonnasõbralikumaks muutmist Euroopa Ühtekuuluvusfondi vahenditest läbi sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) 24,5 miljoni euroga. Tallinna Linnatranspordi AS ja Tallinna linn finantseerivad uute trammide liinile toomist vähemalt 13,1 miljoni euro ulatuses.

Tagasi üles