Tallinnas korraldatakse meeleavaldus kaubanduskeskuste vastu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Inimesed kaubanduskeskuses.

FOTO: Marko Saarm

Järgmisel laupäeval toimub Tallinnas Paldiski maanteel Rocca al Mare kaubanduskeskuse ees pikett linnas laiutavate kaubanduskeskuste vastu.

Meeleavalduse korraldajate sõnul peaksid Tallinna linnavalitsus ja Tallinna linnavolikogu peatama igasuguse uute kaubanduskeskuste rajamise linnas, arvestades, et neile on e-poodide näol olemas alternatiiv.

«Elame 21. sajandil, kus enamikku kaubanduskeskustes müüdavast kaubast saab osta e-poodidest soodsamalt, kiiremini, järjekorras seismata ja parkimiskohta otsimata. Kaubanduskeskused on keskkonnavaenulikud ja ebavajalikud liigkasuvõtjad ning pole ühtegi põhjust neid linna juurde rajada,» ütles meelavalduse üks korraldajaid Hans-Erich Liivik.

«Arvestades seda kui suured on kaubanduskeskuste nõutavad üürid, pole ime, et kaubad on poodides 20-30 protsenti kallimad kui e-poodides. Kui keskmine Eesti pere ostaks rohkem e-poodidest, siis jääks neile aasta lõikes kindlasti rohkem raha kätte, kui praegu plaanitavast sotsiaalmaksu langetamisest. Selleks ei peaks ühtegi teist maksu tõstma ega millegi vajaliku arvel koonerdama,» lisas meeleavalduse kaaskorraldaja Enrico Buntsel.

Meeleavalduse korraldajad on noored Eesti ettevõtjad, kes on hiljuti alustanud oma esimese e-äriga. Meeleavaldus toimub 16. mail algusega kell 13.

Tagasi üles