Laanet: mitte kas, vaid kuidas tuleb pagulasi vastu võtta

Kalle Laanet

FOTO: arhiiv

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet ütles Tallinnas rahvusvahelisel rändefoorumil esinedes, et Eestis ei pea täna arutama selle üle, kas pagulasi vastu võtta vaid selle üle, et kuidas seda täpselt teha.   

«Täna ei ole küsimus mitte selles, kas Eesti peaks koos teiste Euroopa riikidega vastu võtma Lõuna-Euroopasse tulevaid pagulasi, vaid kuidas me seda täpselt teeme,» ütles Laanet foorumi avakõnes. «Kindlasti ei taha meist keegi mõelda selle peale, kui 1940ndatel oleks Euroopa riigid pööranud selja Eestist lahkunutele.»

Laaneti sõnul on oluline, et Eesti jagaks koos teiste Euroopa riikidega ühiselt vastutust Vahemere pagulaskriisi lahendamisel ega pööraks selga nendele Euroopa riikidele, kes pagulastulva tõttu on hätta jäänud. «Nii saame Euroopat teha ühtsemaks ja olla kindlad, et ka meile tullakse kõhklematult appi, kui me peaksime abi vajama,» lisas ta.

Sisekaitseakadeemia migratsiooniuuringute keskuse korraldatud rändefoorumil «Pagulaste ümberasustamisega kaasnevad väljakutsed» antakse ülevaade Euroopa Liidu sisserände- ja varjupaigapoliitikatest, samuti erinevate Euroopa riikide kogemustest pagulaste vastuvõtmisel. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles