USA ja Kanada jõudsid poolfinaali

Kadi Parts
Kanada-Valgevene veerandfinaal.
Kanada-Valgevene veerandfinaal. Foto: SCANPIX

JÄÄHOKI. Eile mängiti jäähoki MMil kõik veerandfinaalid ning selgusid neli paremat meeskonda.

Õhtu esimeses vastasseisus alistas USA 3:1 Šveitsi. Šveitslased läksid veerandfinaali juhtima, kui avakolmandikul viskas värava Roman Josi. USA esimesel kolmandikul väravani ei jõudnudki, kuid teisel kolmandikul said ameeriklased Ben Smithi ja Charlie Coyleʼi tabamustest 2:1 ette. Lõppseisuks jäänud skoori 3:1 vormistas viimasel kolmandikul Jake Gardiner.

Teises eilses varasemas veerandfinaalis sai kindla võidu Kanada, kes mängis koguni 9:0 üle Valgevene.  Kanadalased võitsid avakolmandiku kohe 4:0, kui väravad said kirja Brent Burns, Tyler Ennis, Ryan O'Reilly ning Tyler Seguin. Teisel kolmandikul viskasid nii Seguin kui Burns oma teise värava ja seis oli 6:0. Ka viimasel kolmandikul jätkas Kanada kindlalt ja Seguini, O'Reilly ning Jason Spezza väravate abil vormistati lõppseisuks 9:0.