Rein Kilk loobus IRLi eestseisusesse kandideerimast

Rein Kilk

FOTO: Viktor Burkivski

Ettevõtja Rein Kilk loobus kandideerimast 6. juunil toimuval suurkogul Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) eestseisusesse.

IRLi pressiesindaja ütles Postimehele, et Kilk taandas oma kandidatuuri. Ülejäänud kandidaadid kinnitas erakonna eestseisus eile õhtul.

Erakonna uueks esimeheks kandideerivad sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ja Eesti Panga nõukogu endine juht Jaan Männik, aseesimeesteks pürgib neli ja eestseisuse liikmeks 32 inimest.

IRLi kolmele aseesimehe kohale kandideerivad riigikogu endised liikmed Kaia Iva ja Siim Kiisler, parlamendi kaitsekomisjoni juhtiv Marko Mihkelson ja keskkonnaminister Marko Pomerants, kes kõik kuulusid seni erakonna eestseisusesse. Praegu on partei aseesimehed poliitikast lahkunud Ene Ergma, riigikogu liige Juhan Parts ning reedel Tallinna Tehnikaülikooli uueks rektoriks valitud ja nii erakonnast kui riigikogust seetõttu lahkuv Jaak Aaviksoo.

Eestseisuse 20 kohale pürgivad lisaks Partsile Aivar Kokk, Andrus Saare, Helir-Valdor Seeder, Ken-Marti Vaher, Madis Kübar, Peeter Laurson, Priit Sibul, Sirle Rosenfeldt, Sven Sester, Tarmo Kruusimäe, Tunne Kelam ja Tõnis Palts, kes olid ka seni eestseisuse liikmed. Praegusest eestseisusest ei kandideeri tagasi vaid Annely Akkermann, Erki Nool ja Liisa Pakosta.

Uutest kandidaatidest kandideerivad suurkogul IRLi eestseisusesse Raivo Aeg, Linda Eichler, Rain Jung, Toivo Jürgenson, Rein Kilk, Ando Kiviberg, Kaspar Kokk, Olle Koop, Viktoria Ladõnskaja, Illimar Leppik von Wiren, Andres Metsoja, Kalle Muuli, Mart Nutt, Ulla Preeden, Urmas Reinsalu, Aivar Riisalu, Jaan Roosnurm, Riina Solman, Peeter Võsu ja Priit Värk.

Lisaks valib IRLi suurkogu 6. juunil ametisse aukohtu ja revisjonikomisjoni uue koosseisu. Aukohtu üheksale kohale kandideerib 11 ja revisjonikomisjoni viiele kohale seitse inimest.

IRLi senine esimees, justiitsminister Urmas Reinsalu, kes on erakonda juhtinud alates 2012. aastast, teatas ametist lahkumisest vahetult pärast riigikogu valimisi, kus partei kaotas üheksa mandaati.

Tagasi üles