Rõivas ootab USA saatkonna jälgimistegevusest detailset ülevaadet

Peaminister Taavi Rõivas ütles oma kõnes 20. Augusti Klubi ja riigikogu liikmetele, et just sellist Eestit me tahtsimegi, olgugi et riiki saab veelgi paremaks muuta. Foto on illustratiivne.

FOTO: Marianne Loorents

Peaminister Taavi Rõivas kinnitas, et kavatseb saada Ameerika Ühendriikide suursaatkonna jälgimismeeskonna tegevusega seonduvast detailse ülevaate, kuid üldiselt on sedalaadi meetodite kokkuleppimine tema sõnul ametkondade töökorralduslik küsimus.

Rõivas ütles täna Vikerraadio otsesaates «Stuudios on peaminister», et USA saatkondade ohuhinnang on teistest objektidest märksa kõrgem ja see selgitab ka, miks saatkondi väga kõrgel tasemel turvatakse. Milliste meetoditega seda tehakse ja kuidas need on ametkondadega kokku lepitud, on tema sõnul töökorralduslik küsimus.

«Kavatsen saada detailse ülevaate konkreetsetest asjadest, kontrollida, kas kõik see, mis lehes on kirjas, vastab tõele, kas kõik on korrektselt tehtud, aga üldiselt sellised asjad on ametkondade vaheline koostöö,» ütles Rõivas ja lisas, et mingeid riigi volitusi ei ole keegi teistele riikidele üle andnud.

Postimees kirjutas täna, et USA suursaatkonna salajane üksus jälgib juba aastaid pealinna tänavatel liikuvaid inimesi, kogub turvalisuse tagamise põhjendusel isikuandmeid ja kannab kahtlaselt käitujad üleilmsesse terroriandmebaasi.

Tagasi üles