Tallinna Tehnikaülikool lõpetas MMSi propageerijaga töösuhte

MMS.

FOTO: Lugejapilt

Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) lõpetas täna töösuhte masinaehituse instituudi assistendi Merili Kukuškiniga, kes on avalikult propageerinud mürgise kloordioksiidi ehk MMSi tarvitamist.

Merili Kukuškin. Allikas:

FOTO: TTÜ

TTÜ kommunikatsioonijuht Ain Parmas ütles Postimehele, et mürgise kloordioksiidi propageerimine raviks ei ole kindlasti kooskõlas TTÜ väärtustega.

«TTÜ ei saa teaduasutusena heaks kiita seda, et meie töötaja tegeleb pseudoteadusega ja annab ilma erialase ettevalmistuseta ravisoovitusi, isegi kui see ei ole kuidagi seotud tema tööga TTÜs,» lausus Parmas, lisades, et seetõttu lõpetaski TTÜ täna poolte kokkuleppel töösuhte Merili Kukuškiniga.

Põhja prefektuur on käivitanud MMSi levitamise ja tarvitamise asjaolude väljaselgitamiseks väärteomenetluse.

Möödunud nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et Facebookis tegutseb üle 3200 järgijaga grupp, mis pooldab toksilise kemikaali kloordioksiidi manustamist ravimina. Üks grupi eestvedajatest on ajalehe andmetel Merili Kukuškin, teine eraettevõtluses töötav Janika Veski.

Praeguseks on sotsiaalmeedias tegutsenud grupp, kus lapsevanemad aine tarvitamise kogemusi jagasid, oma avaliku tegevuse lõpetanud.

Tagasi üles