Sohu eksinud mees päästeti kopteri abiga

politsei- ja piirivalveameti lennusalga kopter.

FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Kopteri abiga leiti üles reede õhtul Viljandimaal sohu eksinud 48-aastane mees.

25. septembri õhtul teatas 48-aastane mees häirekeskusele, et viibib Alam-Pedja looduskaitsealal ja on jõudunud Põltsamaa jõe äärde, kuid ei aima, millises suunas liikuda, et jõuda tuttava sillani. Politseipatrull liikus mehe kirjeldatud asukohta ning andis sireenidega märku, kuhu mees liikuma peaks, edastas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Paraku mees aga sireene ei kuulnud ega osanud öelda ka täiendavalt midagi oma asukoha kohta. Positsioneerimise käigus selgitas politsei välja mehe arvatava asukoha Kolga-Jaani vallas Meleski külas ning keerulistes oludes liitus mehe otsingutega lennusalga kopter. Samuti oli otsinguteks valmis politsei paadipatrull.

Peagi märkas kopter metsas valgusvihku, mis tuli otsitava mehe taskulambist ning kuna ilmastikuolud olid muutunud märgatavalt paremaks, õnnestus mees vintsida kopteri pardale. Kopterist anti mees üle meedikutele, kes selgitasid, et mehe elu ohus ei ole. Täiendavaks kontrolliks toimetati mees haiglasse, kust ta peatselt koju pääses.

Viljandi politseijaoskonna patrullitalituse juhi Alar Sadama sõnul oli tegu keerulise juhtumiga, mida raskendasid oluliselt ka halvad ilmastikuolud ja soine ning vesine maastik. Ühtlasi pani ta inimestele südamele, et oma käike loodusesse võiks planeerida selliselt, et tagasi koju jõuaks enne pimeda saabumist. Sadama sõnul viis seekordse positiivse lõpplahenduseni hea koostöö eksinu ja politseinike vahel.

«Kiidame meest, kes loodusesse minnes oli korralikult valmistunud ja võttis kaasa laetud akuga mobiiltelefoni ja taskulambi ning tundes, et on eksinud, sellest kohe ka teada andis. Tänu sellele sai politsei kohe oma tegevusi planeerida ja kaasata otsingusse vajalikud ressursid,» sõnas Sadam.

Otsingutel osalesid kokku neli politseisõidukit ja üks paat kokku kaheksa politseiametnikuga ning kopterimeeskond. Samuti pakkusid igakülgset abi kaks kohalikku jahimeest ning Kolga-Jaani vallavanem. 

Tagasi üles