Ilves kohtus Venemaalt pääsenud Eston Kohvriga

Eston Kohver ja Toomas Hendrik Ilves

FOTO: Presidendi kantselei

President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Eesti territooriumilt röövitud ja üle aasta Venemaal vangistuses hoitud kaitsepolitsei ametniku Eston Kohvriga, kes pääses poolteise nädala eest koju tagasi.

«See 26. septembri hommik oli minu presidendiaja üks rõõmsamaid ja õnnelikumaid, kui lõplikult kinnitati, et te olete tõesti uuesti kodumaal,» ütles riigipea Eston Kohvrile.

Riigipea sõnul on tal kahju, et see võttis nii kaua aega ning ta tänas Kohvrit selle eest, et ta säilitas vangistuses kindlameelsuse, mehisuse ja lojaalsuse.

«Samavõrd tänan teie abikaasa Marlist, kelle lootus andis tuge kogu teie perele ja lähedastele,» lausus Ilves.

Ilvese sõnul oli Eesti riigi ainus eesmärk saada röövitud kaitsepolitseinik tagasi koju: «Punktide lugemine, et kui palju Eesti kaotas selle vahetusega ja kui palju keegi teine võitis, on mulle arusaamatu. Meie võitsime oma mehe tagasi – Eesti riigiametnik, nelja lapse isa on jälle pere juures.»

Riigipea tõdes, et kui läbirääkimised Eston Kohvri vabastamiseks jõudsid otsustamiseni, kas anda selleks armu riigireetur Aleksei Dressenile, ei kõhelnud ta kordagi: «Armu andmine ei tähenda andestamist ja Dressen jääbki reeturiks. See vahetus tõi aga Eston Kohvri koju, mis on kõige tähtsam.»

Eston Kohvril seisab ees tagasitulek tavapärasesse elurütmi Eestis. «Usun, et edaspidi saab teil kõik ainult hästi minna,» sõnas president Ilves.

Tagasi üles