10 uudist, mida võiksid teada: kolmapäev 7. oktoober

 1. RMK tänapäevase metsatee ehitusest: uskuge, loeme raha väga hoolikalt

  Läänemaal asuva Seenemetsa tee ehitustööd tekitasid möödunud nädalal palju vastukaja, Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) juhatuse esimehe Aigar Kallase sõnul on teede korrashoidmine RMK kohustus ning raha niisama tuulde ei loobita.

  ÜLEVAADE

  • Tee algab kitsa kruusakattega metsateelt ja lõppeb metsas. Kokku ligi 1,6 kilomeetrit esmaklassilist sügavate eurokraavidega autostradat, ristumised metsasihtidega on välja ehitatud foorivalmidusega teeristidena.

  • RMK: kaasajal oleme hinnanud, et majanduslikult on otstarbekam ehitada pigem tugevam tee ja tagada heaperemeheliku hooldamisega selle «igikestvus».

  Uhkest metsateest loe postimees.ee-st

 2. Elanike võit: Veerenni raudteeülesõit jääb alles

  Luite asumi elanikud on raudteeülesõidu säilitamiseks korraldanud meeleavaldusi ja kulutanud kohtuuksi. Vähemalt esialgu jääb ülesõit alles. Foto: Andres Haabu

  Puuduliku dokumentatsiooni tõttu ei anna Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) kommunaalametile Tallinna Luite asumit kesklinnaga ühendava raudteeülesõidu lammutusluba. See omakorda tähendab seda, et linnavalitsus ei jõua oktoobri lõpuks ülesõidu sulgemistöödega valmis ning jääb ilma eurorahadest, mida oleks raudteeohutuse suurendamise eest võinud saada.

  ÜLEVAADE

  • Esialgu tahtis linn ülesõidu sulgeda juba 2013. aasta sügisel.

  • Linn võib ülesõidu sulgemise eest saada olnud ligi 700 000 eurost nüüd suu puhtaks pühkida.

  Luite asumi elanike suurest võidust loe postimees.ee-st

 3. Video ja galerii: Pärnus hukkus tulekahjus kaks inimest

  Pärnus Kaevu tänaval täna öösel põlenud majas hukkusid mees ja naine. Häirekeskus sai teate tulekahjust Pärnus kell 2.09. Tulekahju avastas naabermaja elanik, kes andis sellest teada häirekeskusele. Tulekahju avastamise hetkel põles maja juba lahtise leegiga.

  ÜLEVAADE

  • Tulekahju kustutasid päästemeeskonnad Pärnust, Pärnu-Jaagupist ja Kilingi-Nõmmest.

  Videot ja galeriid õnnetuspaigast vaata postimees.ee-st

 4. Kuulus fotograaf kaebas Keskerakonna kohtusse

  Ajaleht Kesknädal volikogu laudadel. Foto: Raigo Pajula

  Harju maakohus hakkab novembris menetlema fotograaf Jill Greenbergi hagi Eesti Keskerakond MTÜ ja MTÜ Vaba Ajakirjandus vastu kahju hüvitamise nõudes, sest summa osas pole pooled nelja aasta vältel jõudnud kokkuleppele.

  ÜLEVAADE

  • Fotograaf nõuab oma pildi varastamise eest Keskerakonnalt 57 500 eurot.

  • Keskerakond on nõus pildi loata kasutamise eest maksma 20 eurot.

  Fotograafi ja Keskerakonna vaidlusest loe postimees.ee-st

 5. Vana vallamaja saab kätte odavamalt kui uue auto

  Keset Saarepeedit seisev Rootsi punaseks võõbatud hoone ehitati Teisele maailmasõjale eelnenud iseseisvusperioodil vallamajaks ja see toimis riigikordade vahetumisest hoolimata haldushoonena 2008. aastani. Nüüd on hoone uue peremehe ootel. Foto: Marko Saarm / Sakala

  Viljandi vallal on kindel plaan kunagisest Saarepeedi vallamajast lahti saada. Seetõttu müüakse maja veebikeskkonnas osta.ee viimase, augusti lõppu jäänud oksjoni alghinnast neljandiku võrra odavamalt.

  ÜLEVAADE

  • 30 000 euro pealt kukkus hind 19 700 euro peale.

  • Viiratsi vallamajast ehitatakse sotsiaalkorterid.

  Viljandi valla vanade vallamajade saatusest loe postimees.ee-st

 6. Ajaleht: Euroopa Liit plaanib saata välja kuni 400 000 migranti

  Pagulased. Foto: Reuterst / Scanpix

  Briti ajaleheni The Times jõudnud salajaste andmete järgi on Euroopa Liidul kindel kava saata lähinädalatel välja 400 000 migranti, kelle varjupaigataotlus on saanud äraütleva vastuse.

  ÜLEVAADE

  • Kava täideviimiseks loob Euroopa piirivalveagentuur Frontex eriüksuse.

  • Inimõiguslased on plaanile järsult vastu.

  Illegaalide väljasaatmiskavast loe postimees.ee-st

 7. Kinosaalile Scape pole võrdset Põhja- ega Baltimaades

  Filmitegijad ja kinopidajad on mures: interneti abil on inimestel kodus kättesaadav kogu maailma filmivaramu. Kuidas nad ikkagi kinno meelitada? Forum Cinemas investeeris selle jaoks Coca Cola Plaza suurimasse kinosaali peaaegu miljon eurot.

  ÜLEVAADE

  •  Kõige magusamal ajal, õhtustel seanssidel või nädalalõppudel maksab 3D filmi pilet 10.60, samas kehtivad kõik tavapärased klubisoodustused.

  • Väidetavalt peegeldab uus ekraan tagasi 40 protsenti rohkem valgust kui vana mattekraan ja pilt tänu sellele suurema dünaamilise ulatusega ehk valge on tõeliselt valge ning must must.

  Tutvustust Tallinnas Coca Cola Plazas avatud uuest saalist loe postimees.ee-st

 8. Ka Tallinna-Narva bussidel hakatakse kasutama lennufirmade hinnanippi

  Lux Expressi buss. Foto: Arvo Meeks / Valgamaalane

  Lux Express läheb ka Tallinna-Narva bussiliinil üle paindlikule hinnastamisele, mis tähendab, et bussipileti hind hakkab sõltuma nõudlusest ja väljumisajast nagu tavaliselt lennupileti hindki.

  ÜLEVAADE

  • Tallinna-Narva bussipileti alghind langeb 10 euroni ehk 17 protsendi võrra.

  • Dünaamiline hinnastus ei kehti aga bussijuhilt piletit ostes, sellisel juhul kehtib alati maksimaalne täishind.

  Uuest hinnastamissüsteemist loe postimees.ee-st

 9. Hooaja avapauk: Tartu Rock võõrustab gigantide duellis Kalev/Cramot

  Korvpall. Foto: Scanpix

  Kodune korvpalli meistriliiga algab tõelise maiuspalaga, kui Tartu Ülikooli spordihoones lähevad vastamisi kohalik Rock ja Kalev/Cramo. Eelmise aasta finalistide mõõduvõtt algab kell 19 ning Postimees hoiab lugejaid mängu käiguga kursis.

  ÜLEVAADE

  • Kevadel võitis Tartu Rock, ka nüüd on favoriidikoorem tartlaste kanda.

  Alates kella seitsmest jälgi korvpallihooaja avalahingut postimees.ee-st

 10. Mitte sõnagi eesti keelt oskava Ukraina poisi juhtum näitas, mis on pagulasprobleemi nõrgim lüli

  Kiltsi põhikooli jaoks on võõrkeelsed lapsed juba argipäev: siin õpivad ka mitmed Vao pagulaskeskuses elavate inimeste lapsed. Foto: Tairo Lutter

  Eesti koolid ei ole pagulaste tulekuks valmis, näitab see väike juhtum Väike-Maarja gümnaasiumis: asüüli saanud seitsmeaastane Ukraina poiss läks Eesti koolis teistele lastele kallale, sest ta ei saanud isa sõnul «eesti keelest aru ja arvas, et tema üle naerdakse.» 

  ÜLEVAADE

  • Poiss oleks võinud ka Tapale venekeelsesse põhikooli minna. Isa otsus oli aga kindel: laps õppigu usinasti eesti keel selgeks.

  • Haridusministeeriumi üldharidusosakonna peaspetsialisti Signe Granströmi sõnul ei ole Eesti koolid seni väga huvi tundnud, kuidas pagulaste lapsi paremini kooli ellu sulandada.

  Väike-Maarja juhtumist loe postimees.ee-st

Tagasi üles