E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohus jättis Allan Kiili vahi alla

Kohus jättis Allan Kiili vahi alla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Allan Kiil
Allan Kiil Foto: Toomas Huik / Postimees

Harju maakohus ei nõustunud täna Tallinna Sadama kriminaalasjas altkäemaksu võtmises kahtlustatavat Allan Kiili vahi alt vabastama.

«Leiame, et Allan Kiili vahistamine on jätkuvalt põhjendatud ja vajalik vältimaks õigusmõistmise vastaste kuritegude toimepanemist,» kinnitas riigiprokurör Laura Feldmanis.

Harju maakohus arutas täna Kiili kaitsja, vandeadvokaat Aivar Pilve taotlust asendada Kiili vahistamine elektroonilise järelevalvega. Riigiprokuratuur Kiili vabadusse lubamisega ei nõustunud, leides, et tema vahi all hoidmise alused on jätkuvalt olemas. Ühtlasi tõi prokuratuur kohtusse ka tõendeid, millele Kiili kahtlustus tugineb.

16. septembril otsustas Tallinna ringkonnakohus, et ei vabasta Tallinna Sadama kriminaalasjas altkäemaksu võtmises samuti kahtlustuse saanud Ain Kaljuranda vahi alt.

Kaitsepolitsei pidas Tallinna Sadama juhatuse endised liikmed Allan Kiili ja Ain Kaljuranna kinni 26. augustil ning kaks päeva hiljem võttis Harju maakohus nad eeluurimise ajaks vahi alla. 26. augustil peeti kinni ka kolm altkäemaksu andmises ja kolm selle vahendamises kahtlustatavat. Nemad pääsesid 28. augustiks kõik vabadusse.

Riigiprokuratuuri kinnitusel käivitus kriminaalmenetlus Kiili ja Kaljuranna tegevuse uurimiseks küll tänavu, kuid kogutud tõendid annavad alust arvata, et võimalikud korruptiivsed tehingud ulatuvad juba aastasse 2009.

Kahtlustuse keskne tehing on riigiprokuratuuri kinnitusel parvlaevahange ning uurimisandmetel tekitab kahtlusi laevade tellimine just Poolast.

Märksõnad
Tagasi üles