R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riik ostab 15 miljoni eest 43 uut päästeautot

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Riik ostab 15 miljoni eest 43 uut päästeautot
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päästeauto.
Päästeauto. Foto: Ants Liigus

Päästeamet hangib lähiaastatel Euroopa Ühtekuuluvusfondi projekti raames 43 uut päästevarustusega komplekteeritud päästeteenistuse põhiautot, mille kogumaksumuseks on 15 260 700 eurot.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on uute päästeautode ostmine järgmine loomulik käik päästetehnika uuendamisel.

«Mõni aeg tagasi ostsime uued redelautod, nüüd põhiautod ja järge on ootamas paakkonteinerid, paak- ning konteinerautod. Seda kõike selleks, et ajaga kaasas käia ja olla valmis pakkuma inimestele parimat päästeteenust,» lausus minister.

Pevkur tõi uute autode vajadusena näiteks, et praegu päästeametis kasutuses olevast 96 põhiautost 15 ehitatud enne 1997. aastat ning 34 sellised, mille ehitusaasta on vahemikus 1997-2003.

«Samas on väljavahetamisele minev päästetehnika veel päris heas seisus, mis võimaldab osa tänastest autodest anda vabatahtlike päästjate kasutusse ja seeläbi parandada ka vabatahtlike võimekust, kuna nende autod on kohati väga vanad ja amortiseerunud,» lausus Pevkur.

Esimene põhiauto peaks Eestisse saabuma hiljemalt järgmise aasta juulis, misjärel testitakse uut autot igapäevastel päästetöödel ning antakse tootjale tagasisidet vajalike muudatuste kohta. Kõik masinad peavad Eestisse olema jõudnud hiljemalt veebruaris 2018. Ühe põhiauto hinnaks on 354 900 eurot.

Siseministeeriumi poolt korraldatud riigihanke päästeteenistuse põhiautode tarneks võitis Poola ettevõte WAWRZASZEK ISS Spólka z ograniczona odpowiedzialnoscia Spólka komandytowa, kes on üks juhtivatest erisõidukite tootjatest Euroopas.

Hooldus- ja remonttööde eest tasub päästeameti oma eelarvest.

Märksõnad
Tagasi üles