Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vabaerakond aitaks IRLil maailmavaadet otsida

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
IRLi visiooniüritus Kultuurikatlas. | FOTO: Jaanus Lensment

Vabaerakonna aseesimehe Külliki Kübarsepa sõnul ei olnud Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimehe Margus Tsahkna eilses nn maailmavaatekõnes rohkem üllatusi kui see, et kusagilt kaevati välja Tõnis Lukase idee aastast 2007 saavutada poolteist miljonit eesti keele kõnelejat maailmas.

«Vabaerakonnal on hea meel, et IRL alustas maailmavaate otsingutega. Mõtete korrastamine on kasuks igale erakonnale. Detsembris kinkis jõuluvana meile riigikogus maailmavaate otsimiseks luubi. Kuna nüüd on Vabaerakonna suund juba selgeks räägitud – see on vabadust, vastutust ja kogukondi väärtustav inimkeskne paremtsentrism –, siis oleme valmis selle luubi nüüd IRLile edasi kinkima,» sõnas Kübarsepp pressiteate vahendusel.

«Tsahkna välja toodud kesktee leidmise vajadus on sümpaatne, agressiivsete äärmuste ajastul on vaja, et vabad ühiskonnaliikmed suudaksid leida tasakaalukaid lahendusi. Äärmuslus lammutab koostööd Euroopas ja see on Eestile ohtlik,» sedastas Kübarsepp.

Seega tuleb vabaerakondlase sõnul keskenduda edasiviivatele eesmärkidele ning vältida inimeste hirmutamist. Kuidas IRL seda teha kavatseb, ei saanud ta aga päriselt aru.

Tema sõnul sõltub IRLi tõsiseltvõetavus sellest, kas lisaks vana Isamaa nime taastamisele suudetakse ka lõplikult vabaneda Res Publica juurutatud poliittehnoloogiatest.

Lähiaja oluliste küsimuste hulgas on Vabaerakonna aseesimehe meelest kõige olulisem haldusterritoriaalne reform. «Kui IRL liitub arusaamaga sellest, et omavalitsused tuleb parteiahelatest lahti haakida ning avada tee vabade kogukondade Eestile, siis on neil lootust ühiskonnas toetajaid juurde leida.»

IRLi esimees Margus Tsahkna ütles eilsel erakonna visiooniüritusel, et Eestil on vaja uusi sihte ning üks nendest peaks olema end eestlasteks pidavate inimeste hulga tõstmine kahe miljonini. «Kas meil on piisavalt julgust, et ilma pagulaspaanikasse sattumata tõsta üheks suureks eesmärgiks see, et end eestlasteks pidavate inimeste hulk maailmas tuleb tõsta kahe miljonini? Jah, te kuulsite õigesti – kahe miljonini!»

Tagasi üles