Rõivas: otsime kooseluseaduse rakendamiseks lahendust, isegi kui see võtab aega

Taavi Rõivas.

FOTO: Erlend Štaub

Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas kinnitas, et koalitsioonierakonnad jätkavad kooseluseaduse rakendamiseks lahenduste otsimist, isegi kui see töö võtab aega.

Rõivas meenutas valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel, et riigikogu võttis kooseluseaduse vastu pea poolteist aastat tagasi ja viimane aeg on seadus ka rakendada. «Praeguseks on täiesti selge, et seaduse muutmata kujul rakendamiseks ei ole kevadel valitud riigikogu koosseisus vajalikku 51 häält ning seetõttu on meil kaks esmapilgul lihtsat valikut: kas jätta juba vastuvõetud seadus rakendamata või otsida parlamendis kompromissi, et vajalik enamus tagada,» ütles ta.

Ta avaldas veendumust, et kuni on võimalus kompromissile jõuda, tuleb selle nimel töötada. «Isegi, kui see töö võtab nädalaid ja tekitab avalikkuses ja kärsitumates kolleegides rahutust. Kuigi formaalselt on tegu kõigest ühe seaduse rakendusaktidega, ei peaks kedagi üllatama, et see küsimus kütab kirgi nii poliitikute seas kui ühiskonnas laiemalt,» lausus Rõivas.

Ta lisas, et vaatamata avalikkuses tekkinud muljele, on nii Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kui Isamaa ja Res Publica Liidu juhid aktiivselt lahenduse otsimises osalenud ja teevad seda jätkuvalt. «Samas tuleb ka mõista, et sedavõrd olulises küsimuses ei saa lõplik lahendus sündida kolme inimese kokkuleppena, kõikidele erakondadele on vaja anda aega lahenduse nimel töötada,» ütles peaminister.

Tagasi üles