Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kaitseminister keeldus Vene relvajõudude ansamblit Eestisse lubamast

Täiendatud kell 16.28

22
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Kaitseminister Hannes Hanso keeldus täna andmast luba Eestisse siseneda Vene Föderatsiooni relvajõudude Aleksandrovi-nimelise laulu- ja tantsuansamblile, sest sõjaline koostöö Venemaa ja Eesti vahel on peatatud.

Vastavalt MTÜ Estrada taotlusele pidi esinemine toimuma 21. mail Tondiraba jäähallis ning kokku pidi esinejaid ja toetavat personali olema kokku 120-130 inimest. Taotlus esitati siseministeeriumile 29. veebruaril, kust see saadeti edasi menetlemiseks kaitseministeeriumile.

Vastavalt riigikaitseseadusele tohivad välisriigi relvajõudude liikmed, kui nad täidavad ametlikke ülesandeid, Eestis viibida vaid kaitseministri loal. See nõue kehtib ka tsiviilisikute kohta, kes kuuluvad mõne teise riigi relvajõudude koosseisu.

Aleksandrovi-nimeline tantsu- ja lauluansambel on Venemaa Föderatsiooni relvajõudude ametlik ansambel, mis on  Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumi alluvuses. Kaitsekoostöö Venemaaga peatus 2014. aasta märtsis pärast seda, kui Venemaa oli annekteerinud Krimmi ja alustanud agressiooni Ida-Ukrainas.

Ansambel pidanuks Eestis esinema ka mullu detsembris, kuid tookord otsustasid kontserdi korraldajad selle ära jätta.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Andres Sang ütles Postimehele, et enne detsembris toimuma pidanud kontserti korraldajad taotlust ei esitanudki.

Vene relvajõudude Aleksandrovi nimelise laulu- ja tantsuansambli repertuaari kuulub muu hulgas Krimmi annekteerimist ja niinimetatud «rohelisi mehikesi» ülistav laul «Viisakad inimesed» («Vežlivõje ljudi»).

Venemaal nimetatakse Krimmi annekteerimise eel ootamatult tänavatele ilmunud eraldusmärkideta Vene sõdureid «viisakateks inimesteks». Eestis on nende jaoks läinud käibele väljend «rohelised mehikesed».

Tagasi üles