Inspektorid tõmbasid Peipsi järve põhjaosast välja üle 200 võrgu

Helen Mihelson
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Keskkonnainspektsioon

Keskkonnainspektsioon korraldas lõppeval nädalal Peipsi järve põhjaosas koristustalgud, mille käigus eemaldati veekogust 229 peremeheta võrku kogupikkusega ligikaudu 16 kilomeetrit.

«Seekordne «võrgusaak» oli varasemate aastatega võrreldes enam-vähem samas suurusjärgus,» märkis keskkonnainspektsiooni kalakaitseosakonna peainspektor Ivo Kask pressiteate vahendusel.

«Vette triivima jäänud võrkude hulk sõltub paljuski talvistest jääoludest, sest sellest sõltub omakorda talvise püügihooaja pikkus. Samas nägime, et jätkuvalt on võrgujadasid, mis on jäetud veekogusse pärast võrgukeelu kehtima hakkamist. Võrguliinid olid sirgelt vees ja raskustega otstes, kuid võrkudes olev kala oli roiskunud,» lisas ta.

Nagu tavaliselt, keskenduti ka seekord piirkondadele, kus talvel käis aktiivsem püügitegevus ja kuhupoole jää liikus. Võrke leiti 73st erinevast kohast.

Lisaks võrkudele leiti kahest erinevast kohast mõrra juhtaedu, üks mõrrakere, kuus mõrraankrut köitega, kaks ilma numbriteta püügivahendi märkelippu. Ühest võrgust leiti isegi puidust valmistatud rist ja mõrra juhtaiast kirves.

Aktsioonis osales kokku 10 paatkonda, lisaks keskkonnainspektsiooni inspektoritele kaks harrastuskalastajate paatkonda ja üks paatkond kutseliste kaluritega.

Keskkonnainspektsioon korraldab Peipsi järve võrkudest puhastamist alates 2006. aastast. Igal aastal on järvest välja tõmmatud mitusada veekogu risustavat nakkevõrku.

Vette triivima jäänud võrkude eemaldamine on vajalik, sest need püüavad kala veel pikka aega edasi ja kahjustavad seega kalavarusid. Vees olevad hüljatud püügivahendid tekitavad kahju ka harrastuskalastajate püügivarustusele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles