Ajateenija avastas Võrumaa metsadest õppuse käigus kanepitaimed

Ajateenijad õppusel.

FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Võrumaal Konnametsas eelmisel nädalal aset leidnud harjutuse käigus leidis Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenija metsast kanepitaimed.

Pataljoni A-kompanii ülema, kapten Marko Pungari sõnul teavitati juhtunust koheselt ka politseid, kes umbes 40-50 cm pikad noortaimed ära võttis ja alustas asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust.

«Politsei tunnustab terase pilguga ajateenijat, tänu kellele õnnestus ära hoida vähemalt 250 grammi keelatud ja sõltuvust tekitava aine jõudmine meie tänavatele,» ütles Võru politseijaoskonna politseimajor Anti Paap.

Eestis välitingimustes kanepitaime kasvatades võib see sirguda mitme meetri pikkuseks. Tavaliselt avastatakse sellised omaette olevad kasvukohad kas politseile laekuvate vihjete või näiteks ka jõustruktuuride õppuste ja muude sarnaste harjutuste käigus, mida peetakse üldjuhul just seenemetsadest eemal ning eraldatud kohtades.

«Taimede leiukoha vaatlusel võis näha, et nende kasvataja ei ole eksperimenteerija, vaid pigem asjatundja: taimed kasvasid spetsiaalsetes turbakottides, juures oli ka kastmissüsteem,» lisas Paap.

Kriminaalasja eeluurimist viib läbi Võru politsei. Ühtegi kahtlustatavat ei ole veel kriminaalmenetluses kinni peetud.

Tagasi üles
Back