Fotod: loomaaias kasvab pisike liugurpossum

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Suhkru-liugurpossum sõrme otsas.
Suhkru-liugurpossum sõrme otsas. Foto: Inari Leiman / Tallinna loomaaed

Laste loomaaia söödaköögi klaasseina taga olevas puuris elavate suhkru-liugurpossumite  18. mail sündinud pojal on silmad avanenud ja vanemad jätavad teda üha julgemalt omapäi.

Need Austraalias ja Uus-Guineal levinud lennusega kukkurloomad on ööaktiivsed, sestap harjutavad talitajad neid kaks korda päevas, kell 12 ja 15 maiuspala võtmas käima, et ka loomaaiakülastajad neid väikesi, aga suuresilmseid kaunitare näha saaksid. 

Uudiseid on loomaaias aga veelgi. Guanakokarjast eraldati üliagar isasloom, kes emastele asu ei andnud ja neid tagajalgadest hammustades pidevalt ringi jooksutas. Isatakiin aga lubati taas emaste manu, sest aprilli lõpus sündinud takiinitall on nüüdseks piisavalt iseseisvunud.

Neljapäeval leidsid talitajad elevant Carli siseboksi eest pisikese, tõenäoliselt vastkoorunud nastiku. Ehk toob rahvusvahelise elevandipäeva eel õue aidatud maohakatis õnne kogu elevandisoole! Reedene elevandipäev möödus igal juhul meeleolukalt. Tallinna loomaaia kolm Aafrika savannielevanti Carl, Fien ja Draay said aedikutest otsida sinna peidetud maiusi ja kuulata Lõuna-Aafrika traditsioonilist ja kaasaegset muusikat. Külastajaile kõneldi maailma suurimast maismaaimetajast, tema elust-olust Aafrikas ja võhavalust – jätkuvalt suurimaks probleemiks olevaist tapatalguist elevandiluu kättesaamiseks. Pisipõnnidele ja nende vanemaile tutvustati Tia Navi raamatut «Seitse väikest elevanti».

Reede hommikul uimastati eakas Amuuri tiiger Piiga, et läbi viia tervisekontroll ja rutiinsed protseduurid: pediküür ja karvkasuka korrastus. Ka tiivasulgede kärpimist vajavad kured, toonekured ja käharpelikan Paška kontrolliti üle. India pantergeko neljapäeval munetud muna paigutati inkubaatorisse.

Laupäeva ööl vastu pühapäeva toimunud elektrikatkestus nõudis troopikamajas ühe ohvri – hinge heitis 2006. aastast mereakvaariumis ringi ujunud ja noorkalast suureks iluduseks kasvanud lobasuukala.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles