Selgusid aasta pressifoto nominendid

Augustikuine tulvavesi lõhkus Viiratsi ja Mustapali vahelise tee.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Postimees Grupi fotograafid pälvisid kokku kolm nominatsiooni. Uudisfoto kategoorias said nominatsiooni Postimehe fotograaf Tairo Lutter pildiga värskelt presidendiks valitud Kersti Kaljulaiu esimesest pressikonverentsist ja Sakala fotograaf Marko Saarm pildiga augustikuisest tulvaveest, mis lõhkus Viiratsi ja Mustapali vahelise tee. Postimehe fotograaf Liis Treimann nomineerus olemusfoto kategoorias pildiga salapärasest laevavrakist Kadrioru rannas.

Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) ja Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis 991 foto seast 2016. aasta Aasta Pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto. Kuigi võitjad on tegelikult selgunud, tehakse need teatavaks märtsi alguses EALLi pressipeol.

Žürii avalikustas täna iga kategooria kolm nominenti.

Parima uudisfoto nominendid:

50 000 dollarit maksev käekell ning kuldse kuue saanud mobiiltelefon. Nii ilmus maksupettuses süüdistatav ning luksusliku eluviisi poolest lambo-mehena tuntuks saanud ärimees Henry Kallas lõpuks Harju maakohtu ette, kuhu ta on varem jätnud tulemata põdurale tervisele viidates. Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas Henry Kallast maksukuriteos, mille tagajärjel jäi riigile laekumata üle 410 000 euro makse.

FOTO: Andras Kralla, Äripäev

Äsja presidendiks valitud Kersti Kaljulaidi esimene pressikonverents riigikogu hoone valges saalis.

FOTO: Tairo Lutter, Postimees

Augustikuine tulvavesi lõhkus Viiratsi ja Mustapali vahelise tee.

FOTO: Marko Saarm, Sakala

Aasta olemusfoto nominendid:

Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannasPõhjus, miks Tverist rääkida, on lihtne – vrakk lebab täpselt seal, kuhu tulevikus peaks kerkima Reidi tee. Et tegemist on tükiga Eesti mereajaloost, peavad aluse jäänused säilima nii, nagu nad praegu on. Ja kui jalad märjaks teha, selgub, et Tveri on alles täitsa palju…

FOTO: Liis Treimann, Postimees

Publik tepil. Külalised lähemalt ja kaugemalt kogunenud uudistama uue Eesti Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi ametisseastumist.

FOTO: Hendrik Osula, Delfi

Külmale maale. 2016. aasta detsembri keskpaiga seisuga on Eesti Euroopa rändekava alusel Kreekast ümber paigutanud 66 inimest ning Türgist on ümber asustatud 11 inimest. Kokku 77 inimest ehk täidetud on 15% riigi võetud kohustusest. Käesolev fotoseeria dokumenteerib Eestisse kvoodi alusel, aga ka juba varem siia elama asunud pagulaste olukorda, kohanemist ja sobitumist uude keskkonda. Fotoloo pealkiri “Külmale maale” ei väljenda vaid meie kodumaa kliimatingimusi, vaid ka siinset levinud jahedavõitu suhtumist pagulastesse. Tegu on töösoleva pikemaajalise fotoprojektiga.

FOTO: Annika Haas

Aasta spordifoto nominendid:

Legend lahkumas. Eesti koondise pikaajaline keskväljamängija Joel Lindpere lõpetas sõpruskohtumises Andorraga oma jalgpallurikarjääri.

FOTO: Hendrik Osula, Delfi

Saskia Alusalu. Saskia Alusalu juhib gruppi naiste mass stardis kiiruisutamise Maailma Karikavõistluste etapil, Alau Areenal, Astanas, Kazakhstanis.

FOTO: Joosep Martinson

Võitjad.Portreeseeria noortest sumomaadlejatest.

FOTO: Birgit Püve

Aasta portreefoto nominendid:

Tartu Ülikooli audoktor ja Eesti Teaduste Akadeemia välisliige Cornelius Hasselblatt Käsmus juunil tõlkijate seminaril.

FOTO: Dmitri Kotjuh, Sirp

Ilukirurg. Plastilise kirurgiakliiniku omanik ning kirurg Jüri Kullamaa ja klient peale operatsiooni.

FOTO: Andras Kralla, Äripäev

Portree Madis Kalmetist

FOTO: Kristjan Lepp, EluLood

Žürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel. Eestist oli fotosid hindamas ka fotograaf Raigo Pajula ning Ringvaate reporter Jüri Muttika. Välismaised žüriiliikmed on seekord Läti fotoajakirjanik Andris Kozlovskis ning Soome fotograaf Kaisa Rautaheimo.

Tagasi üles