Töörühm hakkab arutama kooliõpilaste tervisekaitset (1)

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Klassiruum. Pilt on illustratiivne.
Klassiruum. Pilt on illustratiivne. Foto: Jaanus Lesment/Postimees

Tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski kutsel märtsis kogunev tervise- ja haridusekspertide töörühm hakkab arutama, kas erinevad laste tervise kaitseks seatud õppekorralduslikud piirangud on piisavalt hästi rakendunud ja jätkuvalt ajakohased.

Märtsis esimest korda kogunevale ümarlauale on kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi, õpilasesinduste liidu, lastekaitse liidu, haridustöötajate liidu, õpetajate liidu, koolijuhtide ühenduse, lastevanemate liidu, koolipsühholoogide ühingu, Tervise Arengu Instituudi, Terviseameti, õiguskantsleri kantselei ning sihtasutuste Kiusamisvaba Kool ja Noored Kooli esindajad, edastas sotsiaalministeerium.

Töörühma soovituste põhjal valmistatakse ette muudatused kehtivas õiguskorras.

Ossinovski sõnul ajendasid töörühma looma lapsevanemate pöördumised, mis näitavad, et paljudes koolides antakse esimeses klassis lastele pidevalt koduseid õpiülesandeid, eiratakse piiranguid kontrolltööde läbiviimise tihedusele ning õppetöö korraldus ei võimalda tihti vanematel hoida koolikottide raskust lubatud piirides. Ka on 2001. aastal kehtestatud tervisekaitsenõuded osaliselt vananenud.

«Püüeldes parimate õpitulemuste poole, ei tohi tuua ohvriks laste tervist,» ütles Ossinovski. «Kooli eesmärk on anda edasi teadmisi, ent samavõrd tähtis on kooli kasvatuslik roll terve, ühiskondlikult aktiivse ja elurõõmsa noore inimese kujundamisel. Häid õpitulemusi on Eesti koolis kuhjaga, aga koolirõõmu paraku liialt vähe.»

«Suur kodune õpikoormus on üks põhjustest, miks Eesti koolilapsed magavad ebapiisavalt. See raskendab keskendumist, tekitab stressi ning kahjustab laiemalt tervist,» sõnas Ossinovski.

Tervise Arengu Instituudi viimasest kooliõpilaste tervisekäitumise uuringust selgub, et koolipäevadel kannatab unevaeguse käes 29 protsenti noortest.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles