Haabersti ja Põhja-Tallinna vaheline kergliiklustee valmib järgmisel kuul

Juuni lõpuks peaks valmis saama endisel raudteetammil kulgev kergliiklustee Ehitajate teest kuni Stroomi rannani.

Kergliiklustee rajab RTS Infraehitus OÜ ja tööde valmimistähtaeg on 30. juuni. Asfalteerimistööd peaksid valmis saama selle nädala lõpuks. Paldiski maanteele on rajatud kergliiklustee ületuskohta fooriga ülekäik. Pärast asfalteerimistööde lõppu jäävad teha veel haljastus- ja heakorratööd ning liikluskorralduslikud tööd. See teelõik on jätkuks 2012. aastal vanale raudteetammile rajatud kergliiklusteele, mis ühendas omavahel Nõmme ja Haabersti.

Paldiski maanteelt viib rattatee Stroomi randa kerge ringiga ümber praegu pooleliolevate elamute.

1.augustiks saab valmis ka Paldiski maantee äärne kergliiklustee Tähetorni tänava ja Järvekalda tee vahelisel lõigul. Ehitamisel olev teelõik on jätkuks kommunaalameti tellimusel 2015. aastal valminud Paldiski maantee 800 meetri pikkusele ning nelja meetri laiusele kergliiklustee lõigule, mis rajati betoontee katselõigu ehitustööde käigus Järveotsa teest kuni Järvekalda teeni.

Järvekalda teest Tähetorni tänavani ulatuva kergliiklustee pikkus on 1,9 kilomeetrit ning see ühendab ühtsesse kergliiklusteede võrgustikku Saue ning Harku valla ja Tallinna kergliiklusteed. Paldiski maantee kergliiklustee projekteerimiseks ning rajamiseks sõlmisid Tallinna linn ja Saue ning Harku vald 2015. aasta lõpus koostöökokkuleppe, mille alusel vallad finantseerisid projekteerimist ja Tallinna linn ehitab puuduoleva kergliiklusteelõigu välja.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles