Fotod ja video: Kalev Spas kihutati enne renoveerimistöid basseinis jettidega

Juunist laiendus- ja renoveerimistöödeks suletavas Kalev Spa veekeskuses korraldatakse ülehomme ujula põhjas tasuta basseinipidu.

Kapitaalremondi tõttu jäävad Kalev Spa veekeskus ja spordiklubi kuni sügiseni suletuks, kuid hotell, ilukeskus ja restoran jäävad avatuks.

Kalev Spa turundusdirektori Meeli Eelmaa sõnul otsustati ehitustöödele avalöögi andmiseks korraldada teadaolevalt Eesti esimese veeta basseinipeo, mis toimub ujula 50-meetrise basseini põhjas. Ta lisas, et see on ilmselt esimene kord, kui külastajad pääsevad meie basseini ilma ujumisriieteta.

Basseini serval annab tasuta kontserdi mullu 25. juubelit tähistanud bänd The Tuberkuloited ja veekeskus pakub kõigile torti.

Kokku investeerib ettevõte sügiseni kestvatesse renoveerimistöödesse viis miljonit eurot.

Ettevõtte teatel saab kogu veekeskus alates riietusruumidest kuni basseinideni uue näo, lisandub atraktsioone, lõõgastusalasid, saunu ja mullivanne nii veekeskuse sees kui ka väliterrassidel. Pikaajaliste ujumistraditsioonide kandjana säilitab Kalev Spa täies mahus ja senise sügavusega olümpiamõõtmetes 50-meetrise basseini.

Kapitaalremondi käigus uuenevad täielikult riietus- ja duširuumid koos riietuskappidega ning kogu basseiniruum. Veekeskusesse lisandub veemängude ala lastele, uus väikelastebassein, laste sünnipäevade tuba, täiendav aurusaun ja madala temperatuuriga saun ning üks uus liutoru. Senisele kolmele liutorule lisatakse uusi efekte ning praegune 25-meetrine bassein ehitatakse ümber lõõgastusbasseiniks koos ringvoolu ja massaažiseadmetega.

Eraldi alale rajatakse vaikne sauna- ja lõõgastuskeskus, mis on mõeldud täiskasvanutele, kes soovivad puhata vaiksemas keskkonnas. Veekeskuse fuajee peale ehitatakse lahtine suveterrass ja päevitusala, senisele väliterassile lisatakse klaaskatus, kaks uut välivanni ning kadakasaun.

Hotelli ehitatakse juurde kaheksa vanalinnavaatega tuba ning 12 pargivaatega tuba, mis laiendab hotelli mahtu viiendiku võrra. Parki rajatava restorani juurdeehitusega suureneb söögikoha pind ligikaudu poole võrra. Spordiklubi jõusaal ja rühmatreeningute saal saavad senisest avaramad ruumid juurde ehitataval vahekorrusel, kuhu tuleb viie meetri kõrgune kaarlagi ning vaade vanalinnale. Kokku lisandub Kalev Spasse juurdeehituse ja uue vahekorruse rajamisega 1400 ruutmeetrit pinda.

Tagasi üles