Räppar Beebilõust naaseb vanglast vabanedes lavalaudadele

Beebilõust

FOTO: Kanal 2 / Radar

Kui uskuda kontserdikorraldajaid, siis astub räppar Beebilõust augusti alguses vanglast vabanemise järel juba mõne päeva pärast lavalaudadele.

11.-12. augustini toimub Elvas juba üheteistkümnendat korda Eesti hip-hop festival, kus on korraldajad teiste artistide hulgas välja kuulutanud ka Andrus Elbingu ehk Beebilõusta esinemise. Justiitsministeeriumi kinnitusel on Elbing praegu ära kandmas kogu talle mõistetud reaalset vanglakaristust ning vabaneb kinnipidamisasutusest 4. augustil.

Harju maakohus mõistis Elbingu röövimises süüdi tänavu 23. märtsil ja määras talle kolmeaastase vangistuse. Meenuta siitPõhja-Tallinna poeröövi katses peeti kahtlustatavana kinni räppar Beebilõust

Sellest kuus kuud tuleb mehel reaalselt vanglas veeta ning ülejäänud karistusaeg kanda tingimisi kolmeaastase katseajaga. Katseajal ei tohi Elbing tarvitada uimasteid ja alkoholi, samuti peab ta osalema sotsiaalprogrammis ja olema kriminaalhooldaja järelevalve all.

Häirekeskus sai tänavu 5. veebruaril kella 12.30 ajal teate, et Tallinnas Tööstuse tänaval ähvardati kaupluse müüjat noaga ja üritati kassast raha röövida. Kahe minutiga sündmuskohale jõudnud kesklinna politseijaoskonna patrull leidiski poest noaga 35-aastase Andrus Elbingu. Politseinikud andsid mehele korralduse nuga maha visata ning kauplusest väljuda. Mees allus korraldustele ja väljus rahumeelselt. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud ja politseinikud pidasid Elbingu kahtlustatavana kinni. Mehel tuvastati keskmine alkoholijoove.

Saaremaalt pärit Elbingut oli varem seitsmel korral kriminaalkorras karistatud. Kui tema varasemad pättused olid 90-ndate lõpus enamasti seotud kodukohas Saaremaal toimepandud vargustega, siis hiljem on ta ka kahel korral vanglasse sattunud. Nii läks Elbing 2000. aastal kaheks aastaks vangi korrakaitsja ründamise eest.

2003. aastast kandis mees aga nelja-aastast vanglakaristust eluohtliku vigastuse tekitamise eest. Elbing lõi toona pudeliroosi teisele mehele kaela – tulemuseks kilpnäärme ülemise arteri vigastus ja suur verekaotus. Vanglas olles lõi ta bändi Verba Ab Intra ja lõpetas keskkooli kiitusega.

Tagasi üles