T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Loone ei ühine Savisaare nimekirjaga

Karin Kangro
, reporter
Loone ei ühine Savisaare nimekirjaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Oudekki Loone.
Oudekki Loone. Foto: Liis Treimann

Keskerakonda kuuluv riigikogu liige Oudekki Loone kiitis täna sotsiaalmeedias erakonna eelmise esimehe, oma valimisliitu moodustava Edgar Savisaare otsust jätkata Eesti poliitikas, kuid teatas, et ei ühine Savisaare nimekirjaga, vaid kandideerib kohalikel valimistel Antslas.

Loone avaldas Facebookis heameelt, et Savisaar jätkab aktiivselt Eesti poliitikas ning plaanib osaleda Tallinnas kohalikel valimistel. «See tähendab, et seesugused keskerakondlikud väärtused nagu julgus mõelda suurelt, ütelda alati ei konformismile ja stagnatsioonile jäävad kindlasti kaitstuks. See annab ka lootust, et aastaks 2019. on Eestis olemas erakond, mis julgeb rääkida kodanikupalgast ja sellest, et kodakondsus peab olema liitev, mitte passivärvi pidi elanikke lahutav nähtus,» kirjutas ta.

Loone ütles, et ei tea, millised erakonnad 2019. aasta parlamendivalimistel peale võib-olla Konservatiivse Rahvaerakonna osalevad. Tema sõnul kujunesid Eesti suured erakonnad välja möödunud sajandi lõpus, vastates 1990. aastate probleemidele. «Täna seda maailma enam ei ole, ei Eestis, ega mujal. Täna on vaja uusi poliitilisi jõude, vastamaks uutele küsimustele: immigratsioon, töötajate õiguste murenemine, suurkorporatsioonide maailmavallutus, hiilivalt algav uus külm sõda, kuidas luua kõiki siin elavaid rahvusi ühendav vaba Eesti… Olemasolevad erakonnad peavad seega läbi tegema totaalse muutumise või areenilt kaduma. See käib ka Keskerakonna kohta,» kirjutas ta Facebookis.

Loone sõnul ei too aga vaid erinevad nimekirjad ja kohad nimekirjades lahendust. «Isikutevahelised pinged on pinnavirvendus, need saab alati ära klaarida. Maailmavaateline hägusus ja peenhäälestamine ajal, mil inimesed vajavad selgust ja julgust, tähendab aga perspektiivitust. Valijate ignoreerimine, patroneeriv suhtumine, soov saada inimeste hääli, aga mitte täita nende ootusi, tähendab väljasuremist,» ütles ta.

Loone märkis, et näeb kohalike valimiste kontekstis, et Tallinn saab olema heades kätes. «Seega mina ise saan teha seda, mida minu kodanikuteadvus minult nõuab: kindlustada, et ka Eesti ääremaade huvisid ära ei unustataks. Eesti peab toimima kõigi huvides, mitte ainult välismaa pankade ja pealinna rikaste huvides. Tahan jälgida, et Antslal, minu lapsepõlvesuvede paigal, minu vanavanemate kodulinnal, oleks kindel tulevik,» kirjutas ta ning lisas: «Selge on see, et kui tahta riiki reaalselt edasi valitseda, siis peab Keskerakond oma munad üles leidma.»

Kohalikud valimised toimuvad 15. oktoobril.

Märksõnad
Tagasi üles