Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Protsess katkes Savisaare haiglasse viimisega

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kohtunik kutsus Savisaarele kiirabi. | FOTO: Georg Kõrre

Kohtuprotsess Edgar Savisaare üle tuli eile taas katkestada, sest endine Tallinna linnapea kurtis pärastlõunal kohtusaalis, et tal on halb olla. Kohtunik kutsus kohale kiirabi, kes süüaluse haiglasse toimetas.

Savisaar ütles, et tal on lihtsalt halb olla ja ta sooviks istungi edasilükkamist, lisades, et ta on mitu päeva kohtus vastu pidanud. Kiirabiarsti sõnul oli Savisaarel väga kõrge pulss ja kõrge vererõhk, mistõttu ei saanud ta enam kohtuistungil osaleda. Kohtunik kuulutas istungi seejärel lõppenuks.

Varem, hommikul oli Savisaar kapo pealtkuulatud vestluste helisalvestiste kuulamise ajal ilukirjandust lugenud. Ta sirvis Kalle Käsperi kirjutatud perekonnasaaga «Buridanid» kaheksandat ja viimast osa (ilmunud 2014), mille avalehel on mainitud ka teda ennast.

Neljapäevane istung jätkus pealtkuulatud vestluste kuulamisega, mida prokuratuur on esitanud tõendina. Esimene jälitustegevuse käigus saadud salvestis sisaldas ärimees Alexander Kofkini ja linnapea Edgar Savisaare jutuajamist 30. juulil 2014 vene restoranis Balalaika. Mehed rääkisid sellest, kuidas Savisaare raha liigutanud advokaat neilt 7000 franki nõuab.

Nimelt kasutas Savisaar 2009. aastal süüdistuse järgi üle 170 000 euro liigutamiseks Eestist Šveitsi advokaat Peter Kaiseri abi. Selleks sõlmis Savisaar Pipa Business Corporation esindaja Kaiseriga tegelikkusele mittevastava laenulepingu. Raha liigutati eri ettevõtete vahel, sealhulgas kasutades ka Siim ja Sulev Seppiku firmasid nii, et Savisaarega seotud Arsai Investments Ltd-le kuuluvaid rahasummasid poleks võimalik seostada tema isikuga ega tuvastada rahasumma pärinemist Savisaare ja Kofkini vahelisest kuritegelikust tegevusest.

Savisaare kaitsja Oliver Nääs selgitas teisipäevasel istungil pärast prokuröri süüdistuskokkuvõtet, et raha, mille Kofkin laenas, kattis summa, mille Savisaar pidi abielulahutuse käigus andma oma endisele abikaasale Vilja Toomastile. «See ei olnud soov püstitada Tallinnas vorstiputkasid või saada rendilepingute pikendust, vaid soov aidata sõpra, keda ootas ees tõenäoliselt raske abielulahutus,» kõneles Nääs. Kaitsja lisas, et prokuratuuril pole ühtegi tõendit, et selle summa andmise põhjus võis olla soov saada vastutasuks mõnda teenet Savisaarelt linnapeana.

Eile kella kaheks olid kohtusaali kutsutud Aivar Tuulberg ja Kalev Kallo, kuna plaanis oli hakata kuulama ka neid puudutavaid helisalvestisi. Paraku tuli istung lõpetada, sest Savisaar toimetati haiglasse. Savisaar viidi haiglasse ka juunikuus toimunud istungilt.

Tagasi üles