Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Enim on elektririkkeid Järva-, Viljandi- ja Harjumaal

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
TLNPM11:ELEKTRILIINI REMONT :TALLINN, EESTI,15JAN13. 10- kilovoldise (kV) Mustla-N | FOTO: ANDRES HAABU/PM/SCANPIX BALTICS

Täna kella 16.00 seisuga oli võrguettevõtte Elektrilevi tööpiirkonnas äikesest tingitud rikete tõttu vooluta veel 2400 majapidamist. Neist enim on hetkeseisuga Järvamaal, Viljandimaal ja Harjumaa idaosas, kus keerulisemate rikete kõrvaldamine võtab aega homseni.

Saartelt eile pärastlõunal alanud ja õhtuks üle Eesti liikunud äikesetormi tõttu oli tippajal eile pärast kella 22 vooluta ligikaudu 12 800 majapidamist, teatas Elektrilevi.

«Lõplik mõjutatud klientide arv pole veel teada, kuna pidevalt laekub klientidelt uut informatsiooni uutest riketest,» selgitas Elektrilevi käiduosakonna juhataja Andres Tõnissaar. Tema sõnul on lõviosa riketest likvideeritud, kuid keerulisemate rikkekohtade kõrvaldamine toimub enim kannatada saanud piirkondades ka homse päeva jooksul.

Elektrilevile teadaolevatest riketest saadab ettevõte ise klientidele SMS-teate. Ettevõte palub helistada rikketelefonile 1343 vaid siis, kui klient ei ole rikkest teavitavat sõnumit saanud. Samuti ootab Elektrilevi teavet liinile langenud puust või muust rikke asukohast või ohuolukorrast.

Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi 8 meetri raadiuses.

Tagasi üles