Keskkonnakomisjon kavatseb välismaa linnukütte ohjeldada

Eestis küttinud välismaa jahimees oma saagiga.

FOTO: Kuvatõmmis Instagramist

Riigikogu keskkonnakomisjon arutas teisipäeval piirangute seadmist sügisel Eestis läbirändel olevate lindude küttimisele, probleeme tekitavad peamiselt jahituristid.

«Minu hinnangul on täiesti ebanormaalne, et igal sügisel peame oktoobri saabudes keskkonnakomisjonis ikka ja jälle arutama veelinnujahi ning Lõuna-Euroopast pärit küttide jahieetika küsimusi,» ütles keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra BNS-ile. Ta tõdes, et probleemid jahituristidega pole aastate jooksul lahendust leidnud. «See on Eesti riigi tegemata töö,» sõnas Vakra.

Vakra sõnul arutas keskkonnakomisjon teisipäevasel istungil erinevaid viise, kuidas jahituristide ebamõistlikku ja ebaeetilist jahti ohjeldada. Vakra ise toetab jahiturismi korraldajate litsentseerimist, millega seatakse jahi korraldajale kindlad reeglid. Samuti arutas komisjon võimalusi seada kütitavate lindude arvule ülempiir ning piirata linnujahi aega.

«Jahiseltsi esindajad, keskkonnaministeerium, ornitoloogid ja keskkonnaamet ning riigikogu peavad ühiselt piirava mehhanismi välja töötama. Leppimise kokku, et kõik osapooled esitavad aasta lõpuks oma ettepanekud koos analüüsi ja põhjendustega,» sõnas Vakra. 

Tagasi üles