Anto Liivat: Tallinna uus eelarve soosib linnajuhtide palgatõusu muu arvelt

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Anto Liivat.

FOTO: Peeter Langovits

Tallinna 2018. aasta eelarvekavast vaatavad kujukalt vastu linnajuhtide valikud – tulevikku investeerimise asemel on linnavõim otsustanud luua mitukümmend uut töökohta ja tõsta linnajuhtide palka, leiab sotsiaaldemokraat Anto Liivat.

«Näiteks hakkab igal linnaosa vanemal olema kaks asetäitjat ning linnaosa vanemale on võimalik maksta uue palgakorralduse alusel kuni 5650 euro suurust palka ehk siis vabariigi presidendist kõrgemat palka,» märkis Liivat.

Kuigi linna tulu kasvab Liivati sõnul 2018. aastal võrreldes tänavuse põhieelarvega 49 miljoni euro võrra, vähenevad investeeringud enam kui viiendiku. Liivati sõnul vähenevad investeeringud keskkonnakaitsesse kolmandiku ja keskkonnakaitse kulud viiendiku võrra, kultuurivaldkond saab investeeringuteks raha veerandi võrra ning spordi- ja vaba aja valdkond lausa 72 protsenti vähem. 

«Paraku näib, et ka halvas seisukorras lasteaedade renoveerimisele eelistatakse iseenda palgatõusu,» lisas ta.

Liivat nimetas uut eelarvet ka selgelt väheambitsioonikaks. «Selle asemel, et toetada Tallinna arengut konkurentsivõimeliseks ja suurepärase elukeskkonnaga skandinaavialikuks pealinnaks, on linnavalitsus asunud premeerima Keskerakonna valimistulemusele kaasa aidanud inimesi. Peaaegu 40 protsenti Keskerakonna kandidaatidest töötab üht- või teistpidi Tallinna linna heaks,» sõnas Liivat.

«Kahjuks jätkub ka edgarsavisaarelik teerullipoliitka. Pärast eelarve esimest lugemist volikogus anti saadikutele ligi 300 lehekülje pikkune eelarve seletuskirjaga tutvumiseks ja muudatusettepanekute esitamiseks aega alla 24 tunni,» lisas ta. 

Sotsiaaldemokraadid esitavad pärast tänast eelarvearutelu kolmandaks lugemiseks ettepanekud, mis näevad ette lasteaedade remontimist ja laste eriarstiabi visiiditasu täielikku kompenseerimist.

Lisaks soovitakse Tallinnas parema parkimiskorraldust, Tallinna innovatsioonifondi pilootprojekti käivitamist, kaasava eelarve pilootprojekti ja linna avaliku ruumi piisava hulga prügikastidega varustamist.

Tagasi üles