Varisemisohtliku kultuurikatla korstna juurde rajatakse jalakäijate tunnel

Andres Einmann
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kultuurikatel rajab hoone kõrval oleva korstna juurde jalakäijate kaitseks ajutise tunneli, kuna esmaspäeval pudenes korstna otsast maapinnale telliskivipuru.

Telliskivipuru pudenemise võis põhjustada järsem temperatuuri kõikumine. Inimeste turvalisuse huvides lasi Kultuurikatel paigaldada maja ümber hoiatavad sildid ning merepoolsesse sisehoovi on korstna sissepääsuni rajatud jalakäijaid kaitsev tunnel.

Kultuurikatel rõhutas pressiteates, et korsten ise on stabiilne ning väiksemaid tükke võib pudeneda vaid korstna välispinnalt. Hoone juurde paigaldatud sildid hoiatavad, et korsten on varisemisohtlik ning ohutsoon on 40 meetri raadiuses korstnast.

Kõik sündmused toimuvad plaanipäraselt ja Kultuurikatla igapäevatöö jätkub tavapärases rütmis.

Kultuurikatla korsten on ehitatud 1948. aastal. Korsten on renoveeritud 2015. aastal ning 2017. aasta kevadel paigaldati korstna ümber kivipüüdur, mille ülesanne on takistada korstna küljest aeg-ajalt pudeneda võiva kivipuru või väiksemate telliskivitükkide kukkumist.

Et mitte seada ohtu korstna läheduses liikuvaid inimesi ja seal parkivaid sõidukeid, võtab Kultuurikatel kasutusele lisaabinõud, püüdmaks kinni ka kivipüüdurist kaugemale põrkuda võivad pudemed. Ühe võimalusena kaalub Kultuurikatel korstna välispinnale kiviprahi pudenemist takistava võrgu paigaldamist.

Kultuurikatla korsten on kultuurimälestisena kaitse all ning igasugune korstent puudutav tegevus tuleb kooskõlastada ametkondadega.

Kultuurikatla teised sissepääsud jäävad korstnast eemale ning sealtkaudu sisenemine on ohutu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles