Pealinnas on töötuse määr nelja aasta kõrgeim

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Tööpakkumised töötukassas.

FOTO: Arvo Meeks

Töötukassa andmetel on Tallinnas registreeritud töötuse tase jätkuvalt tõusutrendis.

Möödunud aasta detsembriga võrreldes oli töötuid tänavu jaanuaris 592 võrra rohkem. Kui detsembris registreeriti Tallinnas 7909 töötut, siis jaanuaris juba 8501. Eelmise aasta jaanuariga võrreldes on aga registreeritud töötute arv tõusnud ligi 1000 inimese võrra – 2017. aasta jaanuaris registreeriti töötukassas 7583 töötut.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul oli töötuse tase viimati praegusest seisust kõrgem 2014. aasta aprillikuus, mil registreeriti 9125 töötut. «Tõusutrendi võib seostada ka töövõimereformiga, kuid kindel on, et linn ja riik peavad tegutsema selle nimel, et olukorda jätkusuutlikult parandada. Mitmes töövaldkonnas on nõudlus erialaspetsialistide ja oskustööliste järele suur. Näiteks meditsiinivaldkonnas vajame juurde õdesid ja psühhiaatreid, aga ka patoloogia eriarste,» sõnas Mölder.

Abilinnapea lisas, et kindlasti tasub vaadata ka olukorra positiivseid aspekte, viidates, et 2012. aastal oli töötuse tase märgatavalt kõrgem kui ülaltoodud arvud. «Eestis jätkub endiselt ka majanduskasv ning vabade töökohtade arv on hetkel tõusujoones. Kui detsembris registreeris töötukassa Tallinnas 749 vaba töökohta, siis jaanuaris 874,» lausus Mölder.

Linnaosade lõikes on tänavu kõige enam töötuid registreeritud Lasnamäel – 2591, järgnevad Põhja-Tallinn 1457, Mustamäe 1224 ja Kesklinn 969 registreeritud töötuga. Eelmisel aastal olid needki arvud tunduvalt väiksemad. Eelmisel aastal samal ajal registreeriti Lasnamäel 2435 töötut, Põhja-Tallinnas 1198, Mustamäel 1035 ja Kesklinnas 829 töötut.

Tagasi üles