iDeal kampaania

Kersti Sarapuu ei alusta kohtuteed Ligi ja Helme vastu

Kersti Sarapuu

FOTO: Liis Treimann

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu teatas, et ei alusta kohtuteed Jürgen Ligi ja Martin Helme vastu. 

Kersti Sarapuu ütles «Aktuaalsele kaamerale» antud intervjuus, et ta on endiselt arvamusel, et kolleegide Jürgen Ligi ja Martin Helme väljaütlemised olid vastuolus parlamentaarse debatiga ja neis rünnati Sarapuude perekonda, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Kersti Sarapuu heitis Ligile ja Helmele ette, et nad seostasid enne Kadri Simsoni umbusaldamist antud intervjuudes ja ka riigikogus esinedes Arvo Sarapuud korruptsiooniga. 18. jaanuaril lubas Sarapuu alustada kohtuteed.

«Mis on põhjuseks, miks me praegu oma kohtuteed oleme edasi lükanud, on see, et me tõesti ei soovi seda, et sellel aastal, kus Eesti Vabariik tähistab oma 100. sünnipäeva, see on aasta, mis on kuni uute riigikogu valimisteni, hakkaks toimuma ainult debatt selle üle, kas Jürgen Ligi käitus õigesti või valesti,» põhjendas Sarapuu oma otsust.

Eelmisel kuul andsid Kersti Sarapuu ja tema lähedased teada, et nõuavad kohtu kaudu Reformierakonna fraktsiooni esimehelt Jürgen Ligilt ja EKRE fraktsiooni juhilt Martin Helmelt laimamise pärast kahjuraha ja vabandust.

Ligi ja Helme olid enne majandusminister Kadri Simsoni umbusaldamist viidanud bussiärile, Keskerakonnale ja korruptsioonile.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles