E, 5.12.2022

Keskkonnaministeerium alustas põlengu tõttu häiritud e-teenuste taastamist

Täiendatud!
Keskkonnaministeerium alustas põlengu tõttu häiritud e-teenuste taastamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 10

Keskkonnaministeeriumi infotehnoloogiaosakonna serveribaasis puhkes täna päeval põleng, mistõttu on muuhulgas maa-ameti kaardirakendused teadmata ajaks rivist väljas.

Häirekeskus sai tulekahjust maa-ameti hoones Mustamäe tee 51 teate täna päeval kell 11.28. Sündmuskohale saabunud Lilleküla komando päästjad tuvastasid häire serveriruumis. Õnnetuses keegi viga ei saanud ning kõik inimesed olid majast evakueeritud.

Keskkonnaminister Siim Kiisleri sõnul on olukord siiski tõsine, kuna põlengupaigas asuvad muuhulgas maa-ameti serverid ja tulekahju mõjutab seetõttu kõiki riigi infosüsteeme, mis kasutavad maa-ameti kaardiinfot. Ka teiste keskkkonnavaldkonna infoteenuste töö võib olla häiritud. «Helistage, ärge saatke e-kirju,» lisas minister.

Põleng sai päästeameti kinnitusel alguse varutoiteallikast ehk UPSist. Ministeerium ja ministeeriumi infotehnoloogia keskus uurivad kahju suurust ja e-teenuste taastamise võimalusi.

BNS kirjutas õhtul, et keskkonnaministeerium püüab rivist väljas olevad haldusala e-teenused taastada järk-järgult. Esmalt kavatseb ministeeriumi infotehnoloogia keskus saada tööle ilmaandmeid edastavad keskkonnad emhi.ee ja ilmateenistus.ee ning haldusalasisesed e-teenused. Kõige rohkem võib aega võtta maa-ameti kodulehe ning kaardirakenduste töö taastamine, sest serveriruumi vastav osa sai enim kahjustusi.

Keskkonnaministeeriumi infotehnoloogia keskuse direktor Marko Arula ütles, et suure tõenäosusega ei läinud tulekahju käigus kaotsi olulisi andmeid, sest need on varundatud.

Märksõnad
Tagasi üles