Kohus mõistis Meelis Pai korruptiivse lepingu sõlmimises süüdi

Meelis Pai kohtus

FOTO: Sander Ilvest

Harju maakohus otsustas, et endine Tallinna Linnahalli ASi nõukogu esimees Meelis Pai on korruptsiooniasjas süüdi.

Kohus mõistis Paile karistuseks 800 eurot rahatrahvi. Pai sõnas pärast otsuse väljakuulutamist Postimehele, et tegelikult hoidis ta Tallinna Linnahalli nõukogus ära massiivse rahakantimise ja on seetõttu nüüd kohtu all. «Loodame, et õiglus saab lõpuks võidu,» lisas ta.

Pai kaitsja sõnul tutvutakse kõigepealt otsusega ning edasikaebamist ei saa välistada. 

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo alustas mullu sügisel Pai suhtes väärteomenetlust, kahtlustades teda ametiseisundi või mõju korruptiivses kasutamises. 

Tallinna linnavalitsus otsustas eelmisel aastal vabastada Pai Tallinna Linnahalli ASi nõukogu esimehe kohalt, kuna Pai sõlmis ise endaga töölepingu kunstilise juhi ametikoha täitmiseks. Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aasa kinnitusel käitus Pai ametis olles omavoliliselt.

Pai on talle esitatud süüdistused tagasi lükanud, kinnitades, et hoopis tema juhtis avalikkuse tähelepanu linnavõimu korruptiivsetele katsetele seoses linnahalli arhitektuurihankega.

Süüdistuse järgi mõjutas Meelis Pai Tallinna Linnahalli ASi nõukogu liikmena selle juhatajat Tõnu Pröömi sõlmima endaga töölepingut, millega temast sai asutuse kunstiline juht, jättes Pröömile eksliku mulje, et Tallinna linnapea Taavi Aas on sellest teadlik ja oma nõusoleku andnud. Tööleping sisaldas 3500-eurost kuupalka, igal aastal viis protsenti palgatõusu, mobiilside- ja autokompensatsiooni ja lepingu lõppedes kuue kuu suurust palga suurust hüvitist.

Pai kaitsja on varem taotlenud menetluse lõpetamist, sest tema hinnangul ei ole kogutud tõendite põhjal karistamiseks alust. Kaitsja on esile toonud, et enne lepingu sõlmimist konsulteeris Pai kahe juriidiliselt väga pädeva inimesega, kes lepingu tingimustes midagi korruptiivset ei näinud, ning seega oli tema eksimus vältimatu.

    Tagasi üles