R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ilmar Raag: meedia peab kaaluma, kuidas Norra sündmusi kajastada

Kadri Ratt
Ilmar Raag: meedia peab kaaluma, kuidas Norra sündmusi kajastada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ilmar Raag
Ilmar Raag Foto: Pm

Filmimees Ilmar Raagi sõnul peab meedia hoolega kaaluma, kuidas Norra veriseid sündmusi ja nende toimepanija Anders Breivikiga seonduvat kajastada, kuid vaikimist ta õigeks ei peaks.

Raag rääkis Vikerraadio saates «Uudis+», et Norra sündmuste meedias kajastamisega kaasnevad nii poolt- kui ka vastuargumendid.

Ühest küljest võib tema sõnul vaielda, et veretööst ja selle tagamaadest rääkimine justkui näitaks, et ühiskond aktsepteerib meetodit, kuidas Breivik selle teema ühiskonna tähelepanu keskmesse tõi. See oleks Raagi sõnul nagu märk, et ka nii saab asju ajada ja kui inimene ei suuda sõnadega inimesi veenda, siis võib ta oma arvamust teistele vägivalla abil peale suruda.

Teisest küljest aga leiab Raag, et kui ühiskond selle teema maha vaikiks ega püüaks Breiviku teo motiive mõista, riskitaks sellega, et sarnased sündmused toimuvad uuesti.

Raagi hinnangul tuleb vägivalla vastu võitlemiseks vägivalda mõista ja ainus võimalus on sellest rääkida - tuleb lihtsalt valida õige vaatenurk, kuidas seda teha.

Märksõnad
Tagasi üles