Ironman piirab laupäeval liiklemist Tallinna teedel

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Ironman Tallinn trassid

FOTO: Linnavalitsuse pressiteenistus

Laupäeval, 4. augustil toimub esmakordselt rahvusvaheline ja suure osalejate arvuga spordisündmus Ironman Tallinn triatlon, mis toob endaga kaasa liikluspiirangud võistlustrassile jäävatel teedel ning paljude ühissõidukiliinide marsruudi ja sõidugraafiku muudatused.

Korraldajad paluvad liiklejail varuda aega ja kannatust, järgida liikluse reguleerijate ja ajutiste liiklusmärkide juhiseid ning soovitavad ladusamalt sihtpunkti jõudmiseks võimaluse korral võistlustrassi vältida.

Tallinna tuleb võistlema ja kaasa elama vähemalt 3000 väliskülalist. Ironman Tallinn on uus suur rahvusvaheline spordisündmus, mis tutvustab Tallinna linna ja Eestit kogu maailmale.

Võistluste trasside valikul seati eesmärgiks võimalikult vähe linlaste igapäevaelu ja liikluskorraldust häirida. Ühtegi ühistranspordi liini seisma ei panda, küll aga on kümne peatuse asukohad ajutiselt muudetud, kuid vabatahtlikud peatustes ja erinevad teavitustegevused aitavad kõik liiklusega seotud küsimused lahendada. Võistlusradade ületuseks tuleb arvestada ooteajaga ka jalakäijatel. Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad.

Liiklus avatakse operatiivselt kohe pärast võistlusdistantsi lõppu ja liikluskorraldusvahendite eemaldamist. Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet ka infotelefonilt numbril 53 00 1707 ning e-posti aadressil liiklus@trismile.ee.

Ironman Tallinn korraldajad vabandavad liiklusmuudatustest tingitud võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad linnaelanike mõistvale suhtumisele ja osalejaid toetavale kaasaelamisele.

Ironman Tallinn triatlonile on registreerunud üle 1400 osaleja enam kui 50 riigist, kes peavad läbima 3,8 km ujudes, sõitma rattaga 180 km ning jooksma 42,2 km. Lisaks toimuvad Pom’bel IRONKIDS laste võistlused 1. augustil, Seve Ehituse heategevusjooks asenduskodude laste toetuseks 3. augustil ning Telia 4:18:4 rahvatriatlon 5. augustil.

Soovitused liiklejatele Ironman Tallinn 2018 võistluste ajaks

- Haabersti ringristmik on liiklusele avatud, võistlejad liiguvad üle viadukti.

- Paldiski mnt on alates Haabersti ringristmikust kuni Kiia külani võistluste ajal liikluseks suletud.

- Paldiski mnt on alates Haabersti ringristmikust kesklinna suunas avatud.

- Paldiski mnt ümbersõiduks soovitame liikuda Mustamäe tee ja Ehitajate tee kaudu.

- Sõle tänav on liikluseks avatud.

- Kesklinna ja sadama vaheliseks liiklemiseks soovitame liikuda Petrooliumi, Jõe, Ahtri tänavate kaudu. Sadamasse jõudmiseks ning sadamast lahkumiseks vajalik Mere pst osa on liikluseks avatud.

- Pärnu mnt linnast väljas olev lõik on liikluseks avatud, ratturid liiguvad üle tee viadukti kasutades.

- Kaarli pst on võistluste ajal liikluseks suletud.

- Vanalinna on võimalik sisse ja välja liigelda Nunne tn kaudu.

- Suuremad liikluse sulgemised lõppevad laupäeval kell 17.30, mõningad piirangud jäävad vaid jooksurajaga seoses kesklinnas.

- Pühapäeval on liiklusega seotud muudatusi Põhja-Tallinnas ja Koplis, kuid seda vaid kell 9-12. Kesklinnas pühapäeval piiranguid ei ole.

- Soovitame vältida Põhja pst ja Suur-Rannavärava tn piirkonda, kuna seal võib esineda suuri liiklustakistusi ka seoses teetöödega.

- Trammiliiklus toimib ka võistluste ajal.

- Kalamajja ning sealt välja sõitmiseks on liiklus avatud, elanikud pääsevad koju ja kodust välja Tööstuse, Kopli, Telliskivi tänavate kaudu.

    Tagasi üles