Foto: juht vedas mikrobussist mitme meetri jagu välja rippuvaid laudu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Микроавтобус с незакрепленным грузом.

FOTO: PPA

Lääne-Harju politseijaoskonna välijuht Pirko Pärila vormistas täna Tallinna külje all maantee ääres liiklusrikkumist, kui temast tuhises mööda pildil olev mikrobuss, pikad lauad auto tagant mitme meetri jagu välja rippumas. 

Politseinikud võtsid autole sappa ja pidasid selle peagi kinni, teatas Põhja prefektuur. «Autojuhil jäi esiti õigust ülegi, ta seletas, et on enda meelest lauad täitsa kenasti kinnitanud ja sedasi sobib maanteel sõita küll. Reaalsus oli aga paraku see, et lauad püsisid mikrobussis vaid ausõna ja suure usu najal,» seisab politsei teates.

Nii said politseinikud pidada mehega maha tõsise vestluse - selgitada, mida selline käitumine endaga kaasa võib tuua ning kui napilt jäi kõige hullem juhtumata. «Mees sai teiste liiklejate ohtu seadmise eest trahvi ning politseinikud keelasid sedasi edasi sõita. Seepeale kutsus liiklusrikkuja kohale abilise, kes aitas tal lauad lühemaks saagida ning mikrobussi suletud uste taha ära mahutada.»

Alles eelmise aasta lõpus juhtus Pärnumaal õnnetus, kus kinnitamata koorma tõttu hukkus inimene. Politsei rõhutab, et koorma õige kinnitamine ja sõidukisse mahutamine ei ole kuigi keeruline. «Ärme sea inimeste elusid laiskuse või ükskõiksuse pärast ohtu!»

Tagasi üles