Särgava Postimehe loost: TLTs on tegemist korruptsiooniohtliku olukorraga
Lisatud Boroditši kommentaar!

Helve Särgava

FOTO: Erik Prozes

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimehe Helve Särgava (SDE) sõnul ei kõlba niivõrd tähtsale ettevõttele nagu Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) taoline juhtimisstiil, kus kõrgepalgalisi juhatuse liikmeid võetakse tööle ilma avaliku konkursita, sest see tekitab otseselt korruptsiooniohtliku olukorra.

Täna kirjutas Postimees, et TLT uus juht Deniss Boroditš kutsus firmasse priske palga peale kaks uut inimest – Lennart Viikmaa ja Otto Popeli. Nii Popel kui Viikmaa on Boroditši ammused tuttavad, koolikaaslased Concordia ülikoolist ja toonased erakonnakaaslased kuni 2014. aastani, keda seob veel ka pea kümne aasta tagune Edgar Savisaart puudutav rahastamisjuhtum.

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimehe Särgava hinnangul on tegemist aga korruptsiooniohtliku olukorraga. «Kui juba hallatavate asutuste juhid valitakse avaliku konkursiga, on ainuõiglane, et sama põhimõte laieneb ka linnaettevõtetele. Mitte aga ainult juhatajatele, vaid ka juhatuse liikmetele, sest nemad kõik kannavad seaduse järgi juriidilist vastutust,» ütles Särgava.

Tallinn vajab tema sõnul sisemist juhtimisstiili muutust, kus linna huvides ei peaks saama võtta tööle sõpru ja vanu tuttavaid. 

Särgava sõnul valmistab talle pettumust, et avalik konkursita juhatuse liikmete palkamist on asunud õigustama abilinnapea Kalle Klandorf. «Kui keegi veel linnavalitsuses, siis just tema peaks juriidiliste teadmiste, endise politseiniku ja korda armastava inimesena hoidma silma peal, et asi mitte ainult ei oleks aus, vaid ka näiks aus. Praeguses situatsioonis ei näi see nii olevat.»

Boroditš: võin meeskonda koostada inimestest, keda tunnen

«Juhatuse esimehena on mul õigus koostada oma meeskond inimestest, kelle võimeid ma tunnen ja keda ma usaldan. Tulemuse eest saan ma vastutada vaid siis, kui mul on Linnatranspordi ASi juhtimiseks piisavalt vabad käed,» ütles Boroditš.

«Seadus annab mulle selle õiguse. Linna äriühing tegutseb samadel põhimõtetel muude äriühingutega ja mingite täiendavate reeglite järgi, mida Helve Särgava välja pakub, ma hetkel vajadust ei näe,» lisas ta. 

«Omalt poolt võin ma kinnitada, et olen tulnud Linnatranspordi ASi juhtima eesmärgiga tuua selles organisatsioonis kaasa positiivne muutus ja ma arvan, et seda muutust on varsti ka tunda.»

Tagasi üles
Back