Sisuturundus

Jämera Sisus on rohkem sisu

“tüüprjojekt SISU JÄMERÄ kataloogist”

FOTO: Jämerä Kivitalot

Maja ehitamisel on projekti valik üks olulisemaid samme. Kas eelistada mõnda olemasolevat tüüpprojekti või luua nullist koos arhitektiga oma unistuste maja? Valik on Sinu. Igal juhul on JÄMERÄ kataloogiprojektid suurepärane koht, et leida oma kodu rajamisel inspiratsiooni.

Enamik JÄMERÄ tüüpprojekte on muudetavad. Tube saab juurde lisada, neid suuremaks või väiksemaks joonistada. Tüüpprojekt on põhi, millele oma soovid peale joonistada. Kui tead, mida tahad, on seda lihtsam ka selgitada arhitektile, kellega koostöös leiadki oma soovidele ja maitsele vastava lõpplahenduse.

Jämerä kataloogis on üle 50 projekte. Seega valik on suur – ühe- ja kahekorruselised, modernsed ja klassikalised, lame ja kaldkatusega - igaüks leiab maja, mis vastaks just tema maitsele.

Mis puudutab Eesti JÄMERÄ klientide eelistusse, siis valitakse pigem kahekordseid maju. JÄMERÄ kataloogiprojekt Sisu on siin meeldiv erand. Selle projekti järgi on endale kodu tellinud juba neli peret. Miks see või teine projekt läheb tellijale korda on raske seletada, kuid antud juhul suure tõenäosusega otsustavaks on projekti lihtsus ja funktsionaalsus.

Enamus Sisu projekti autori Soome arhitekti Anne Fagerholmil teoseid iseloomustavad meeldivad selged lihtsad kujud. Vähem on rohkem ja kõigel peab olema mingi tähendus, selge eesmärk. Ka Sisu on kokku pandud nii, et igal elemendil on selge eesmärk ja mõte.

Kogu maja keskpunkt on tuule ja vihma eest kaitset pakkuv aatriumilaadne siseõu. JÄMERÄ SISU Soomes

FOTO: Jämerä Kivitalot

Aatrium-tüüpi villa Sisu pakub häid võimalusi nii külaliste vastuvõtmiseks kui ka privaatses eraldatuses viibimiseks. Kogu maja keskpunkt on tuule ja vihma eest kaitset pakkuv aatriumilaadne siseõu. Elamine ja söömine ning saunaruumid on paigutatud eraldi majaosadesse. Elutoas on kaldega lagi, mis annab ruumile avarust. Väljast paistab maja olevat lamekatusega, aga seinakonstruktsioonide taga on tegelikult kaldega katus.

Elamine ja söömine ning saunaruumid on paigutatud eraldi majaosadesse. JÄMERÄ SISU Soomes

FOTO: Jämerä Kivitalot

Jämerä Sisu oma esialges variandis oli loodud ühele ebatavalisele perele, kelleks on Soome menubändi Amorphis kitarrist Esa Holopainen ning tema kunstnikust abikaasa, ja esmakordselt esindatud Hüvinkää Elamumessil aastas 2013. Majas oli projekteeritud spetsiaalne stuudioruum peremehele ja isiklik kunstiateljee - perenaisele. Suurepäraselt õnnestunud projektist sai kataloogiprojekt, mis täiendas JÄMERÄ tüüpprojektide valikut.

Tüüpprojekti valik ei tähenda, et valminud majad on sarnased kastid, sest majale lõpliku välimuse annab viimistlus. Mängib rolli ka krundi eripära ja maja asetus krundil.

Enamus Sisu projekti autori Soome arhitekti Anne Fagerholmil teoseid iseloomustavad meeldivad selged lihtsad kujud. Vähem on rohkem ja kõigel peab olema mingi tähendus, selge eesmärk. JÄMERÄ SISU Soomes

FOTO: Jämerä Kivitalot

Sisu on näiteks olnud alusprojekt ühele Viimsis asuvale majale, mille klient sobitas krundile, projekti peegelpilti pöörates. Nii sai U-kujuline hoone endale mõnusa lõunapoolse terrassi. Ka projekteeriti hoonesse suur vannitoaga magamistuba ja kõrgemad aknad, et majja rohkem valgust tuua. «Peegeldamine on suurepärane võimalus tüüpprojekti muuta», - kommenteerib tellija valikut Sisu projekti muutnud Eesti arhitekt Karina Mamontova.

Jämera Sisu, Viimsis

FOTO: Oleg Hartšenko, XOfoto OÜ

Kõikide Jämera tegevustega saate tutvuda siin

Tagasi üles